В края на XIX век в САЩ треската за злато утихва за сметка на новото съкровище, на което са богати американските земи – петрола. Даниъл Плейнвю е един от първите, които усещат накъде духа вятъра и бързо се снабдява с нефтено находище. При един от сондажите загива работник от групата и Плейнвю решава да осинови малкото момче, което остава сирак. Възпитаван строго в правилата на бизнеса, малкият става свидетел на бързото замогване на доведения си баща.

Линч може да бъде и хуманист - резултатът е това съкровище. Оригиналното заглавие може да бъде тълкувано по много начини: създаден по действителен случай, филмът разказва за пътуването из пустите полета на Средния Запад, предприето от престарелия Алвин Стрейт (Ричард Фарнсуърт) от Айова, който пропътува над 500 километра с тракторчето си, за да навести болния си брат, с когото не си говорят от години. Нетипично за режисьора, филмът също е направен директно - в естествен, последователен маниер; но все пак елегантните композиции и движения на камерата (дело на 82-годишния ветеран Фреди Франсис /"Величие"/), изкусното използване на звука и музиката (все същия Бадаламенти) и иронията към абсурдите на живота в малкия град правят филма типично Линчовски. Най-артистичния филм на режисьора. За съжаление, изпълнителят на главната роля Фарнсуърт се самоубива година след премиерата на филма.

16-годишната принцеса Елизабет, “Сиси”, придружава майка си и сестра си Хелене до Австрийския дворец в Ишъл, където ще бъде обявен официално годежът между Хелене и младият император Франц Йозеф. Но императорът среща Сиси, излязла на риболов и се вклюбва в нея. Сиси обича Франц Йозеф, но брак с него идва в повече на неговата високомерна и своеволна майка.

Пехотинецът Сам Кейхил се счита за загинал по време на мисия в Афганистан. За жена му Грейс и децата му започва да се грижи по-малкият му брат - Томи, които е пълна противоположност на Сам и току що е излязъл от затвора. Той е мил с Грейс и децата, те го харесват. Постепенно между по-малки брат и "вдовицата" се поражда връзка, която започва добре, но съвсем скоро ще разтърси основите на семейството, когато се окаже, че Сам е жив и се завръща вкъщи.

Великият кинодеец Сидни Лъмет продуцира този доста интересен и напрегнат трилър за семейство сблъскало се с най-лошото зло на света – себе си. Спечелилият Оскар - Филип Сиймор Хофман играе Анди – брокер , който забърква собствения си брат, Хенк ( Итън Хоук) в план свързан с кражба : двамата да ограбят буржоазния бижутерски магазин на мама и татко, което изглежда типичната лесна цел. Проблемът обаче е, че собствениците на магазина са истинските родители на Анди и Хенк, и когато привидно перфектното престъпление се обърка, отговорността ще падне точно върху тях.

Майк и Скот са две мъжки проститутки в Портланд, Орегон. Живеят на улицата, дрогират се и се продават на мъже и жени. Майк (Ривър Финикс) е тих гейи страда от нарколепсия. Изоставен като дете, той е завладян от идеята да открие майка си. Скот (Киану Рийвс) разбунтувалия се син на изтъкнато семейство, който си е избрал този живот главно за да притеснява баща си. Майк е влюбен в Скот, който не е гей и настоява, че живее на улицата само временно. Заедно, двамата се заемат да открият майката на Майк...

Клиентките на престижен козметичен салон в Бейрут доказват, че вълненията на повечето жени по света са напълно сходни.

Филмът Дървото на живота проследява историята на семейство от Запада с трима синове. На фокус е животът на най-големия син Джак. Действието започва от най-ранното му детство и продължава до зрелите му години, а възмъжалият герой се определя като „една изгубена душа в един модерен свят”.

Флоренция, 1934 година. Група изискани дами се събира за чай всеки следобед: Лейди Хестър Рандъм (Маги Смит) - вдовица на британския посланик в Италия, Арабела (Джуди Денч) - художничка и певица, Джорджи (Лили Томлин) - темпераментна американска археоложка, и невъздържаната и нахакана Елза (Шер). Тяхна близка, Мери (Джоан Плаурайт) става настойница на едно момче - Лука, и скоро той буквално бива осиновен и обгърнат от грижите на благородните дами. Но политическият климат търпи промени и обещава сериозни проблеми на малкото изискано общество. Порасналият Лука ще трябва да посрещне предизвикателството на независимостта.Режисьорът Франко Дзефирели (“Ромео и Жулиета”) с помощта на сценариста Джон Мортимър, черпи вдъхновение за ЧАЙ С МУСОЛИНИ от личните си спомени за своето детство във Флоренция.

Сидни Уелс (Джесика Алба) е прочута цигуларка в Лос Анджелис. Интелигентна, реализирана и напълно независима. След инцидент в детството си загубва възможността да вижда. Остава напълно сляпа. Историята започва с трансплантация на роговици, която възстановява зрението й след 20 годишна слепота. След операцията Д-р Пол Фолкнър (Алесандро Нивола) е натоварен със задачата да помогне на Сидни да се приспособи към света около нея и към това, което й предстои да види. С помощта и на по-голямата й сестра, Хелън (Паркър Поузи), светът на Сидни бавно започва да придобива форма. Но щастието на Сидни е краткотрайно. Необясними и страшни картини започват да я преследват. Дали са временен резултат от операцията? Предизвикани ли са от мозъка на Сидни, приспособяващ се към образите? Да не би да са плод на въображението й? Или са ужасяващо зло?

Майката на Аугустин е заблудена начинаеща поетеса с психически проблеми и отчужден съпруг. Тя започва да посещава крайно ексцентричен терапевт на име доктор Финч, докато самият Аугустин е поверен на грижите на лудото семейство на доктора и нервната му дъщеря. Изоставен от родителите си и осиновен от семейство Финч, Аугустин открива сродна душа в най-малката дъщеря Натали и майчинска подкрепа от измъчената съпруга на Финч, Агнес.

В този свръхестествен филм на ужасите Джена - психически лабилна млада жена - ражда момиче на име Коуди, която се оказва аутистка. Тъй като не може да й осигури подходящи грижи, Джена поверява Коуди на сестра си Маги О'Конъл, която е медицинска сестра в психиатрична клиника.

Три сестри се справят успешно с живота, любовта и телефонните връзки, докато един ден баща им е приет в болница в Лос Анджелис. След години на бурен живот, непостоянна обич и всекидневно висене на телефона, смъртта най-накрая почуква на вратата му.