A vallási fanatizmusról az embereknek nem egy nagy tömegbázisú keresztény egyház szokott az eszébe jutni, legalábbis nálunk. Sokkal inkább gondolnak kis szektákra vagy az iszlámra. Ez a film viszont az amerikai evangélikus egyház követőit mutatja be, akik teljesen elvakulva követnek bárkit Isten nevében, még akkor is ha azt a valakit George W. Bush-nak hívják. Jelen esetben a gyerekek vannak fókuszban, hogy őket miként képzi ez a vallás igazi fanatikussá, akik életüknek minden területét átszövi a vallás. Csak keresztény zenéket hallgatnak, nem járnak iskolába, hanem otthon tanítják őket a szüleik, nehogy olyan nézeteket vegyenek fel a világi iskolákban, amik nem egyeztethetők össze a dogmáikkal. A kereszténység ezen irányzatának csak az USA-ban 80 millió tagja van, szóval érdemes közelebbről megismerni egy ilyen csoportot, mert jelentős erőt képviselnek minden egyes választásnál.
A Határok nélkül, a tibeti Himalája lélegzetelállítóan szép környezetében, hat vak diák izgalmas kalandjait mutatja be. A tibeti hit szerint a fiatalok vakságának oka, hogy démonok szállták meg őket. Ezért szüleik kerülik, a falubeliek kigúnyolják, a társadalom kirekeszti őket. Ők azonban elhatározzák, hogy megmásszák a Himalája északi oldalán lévő 7 ezer méter magas Lhapka rhi csúcsát. De a veszélyes utazás hamarosan egy lehetetlennek tűnő küldetéssé válik. Sabrye Tenberken vak tanító és kalandor menti meg őket, aki az első tibeti vakiskola a Határok nélkül megalapítója. A diákok, segítségével meghívják a híres vak hegymászót, Erik Weihenmayert, aki meghódította az Everestet és Lhasaba érkezésével arra inspirálja a diákokat, hogy az ő vezetésével magasabbra másszanak mint azelőtt valaha. De ez a három hetes kaland jóval több lesz annál, mint amit bármelyikük is elképzelt volna....
1970-ben Londonban került sor a Miss World szépségversenyre, amelynek a híres amerikai komikus, Bob Hope volt a házigazdája. Akkoriban a Miss World volt a bolygó legnézettebb tévéműsora, több mint 100 millió nézővel. Azt állítva, hogy a szépségversenyek lealacsonyítják a nőket, az újonnan megalakult Női Felszabadító Mozgalom egyik napról a másikra közismertté vált azzal, hogy betört a színpadra és megzavarta a verseny élő közvetítését. Ezen túl az eredmény is felzúdulást váltott ki: nem a svéd kedvenc, hanem Miss Grenada nyert – az első fekete nő, akit megkoronáztak a Miss Worldön. A patriarchátus nyilvános leszereplésének ténye órák alatt eljutott a bolygó minden pontjára, és ezzel a nyugati szépségideál 180 fokos fordulatot vett.