Film porusza wciąż gorący temat służb specjalnych. Opisuje przerażającą, paranoiczną i czasami śmieszną historię systemu kontroli obywateli we wschodnich Niemczech. Historia oparta na faktach. Wczesne lata 80-te. Znany dramaturg Georg Dreyman wraz ze swoją partnerką Christą, popularną aktorką tworzą parę intelektualistów- gwiazd w socjalistycznym państwie. Ich poglądy i styl życia nie zawsze zgadzają się z doktryną partii dlatego są pod ścisłą obserwacją Agenta Stasi, którego zaczyna wciągać i fascynować ich życie...

Rok 1898, ludzi ogarnęła gorączka złota, każdy, kto może, ściąga do Klondike. Na Alaskę przybywa również Charlie. W czasie burzy śnieżnej chroni się w napotkanej chacie i przy tej okazji poznaje dwóch ludzi znanych w całej okolicy: dobrego "Wielkiego" Jima i złego "Czarnego" Larsena. Odcięci przez nawałnicę i śniegi, przeżywają tam ciężkie chwile, gdy zaczyna im brakować żywności. Zdesperowany Larsen wyrusza w końcu na poszukiwanie jedzenia, a oszalały z głodu Jim omal nie zostaje kanibalem.

Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? „Rzymskie wakacje" Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina. Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoria przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

Rok 1950. Po nieudanym samobójstwie, w czasie śledztwa były cesarz Chin Pu Yi opowiada historię swojego burzliwego życia. Wszystko rozpoczyna się w 1908 roku, kiedy trzyletni Pu Yi trafia do Zakazanego Miasta, siedziby chińskich cesarzy, by objąć tron władcy. Jest ostatnim z dynastii Ching, panującej od trzech tysięcy lat. Już trzy lata później monarchia staje się republiką, a władza Pu Yi ogranicza się do Zakazanego Miasta. Młody władca dorasta w zamkniętym świecie. W 1929 roku na dwór przybywa angielski nauczyciel by przekazać wiedzę o świecie młodemu Pu Yi...

Czterdziestoletnia Mildred musi zacząć układać od początku zarówno swoje życie osobiste, jak i zawodowe.

Współczesny Madryt. Raimunda jest młodą, ciężko pracującą i bardzo atrakcyjną matką. Ma bezrobotnego męża i dorastającą córkę. Finanse rodziny są w kiepskim stanie, więc Raimunda pracuje na kilka etatów. Jej siostra, Sole, jest odrobinę starsza. Skromna i lękliwa, próbuje zarabiać na życie, prowadząc zakład fryzjerski, który nie ma licencji. Jej mąż uciekł z jedną z jej klientek. Od tego czasu żyje sama. Rodzice Raimundy i Soli zginęły w pożarze. Ich matka powraca jednak, by naprawić to, czego nie zdążyła za życia. Jej duch wkrótce przynosi pocieszenie Raimundzie i Soli, oraz wnuczce Pauli.

Jerry Travers, słynny tancerz i showman, na zaproszenie przyjaciela, producenta Horace'a, przygotowuje przedstawienie w Londynie. Sąsiadką Jerry'ego jest tancerka Dale Tremont. Bohaterowie poznają się, gdy Jerry daje pokaz stepowania. Mieszkająca piętro niżej Dale przychodzi z pretensjami, ale gdy widzi mistrza w akcji, zamiast zrobić awanturę zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Problem w tym, że dziewczyna przez pomyłkę bierze Jerry'ego za Horace'a. Tak się składa, że Dale jest zaprzyjaźniona z żoną producenta.

Młody Cygan Heathcliff (Laurence Olivier), adoptowany przez mieszczańską rodzinę, zakochuje się w córce przybranych rodziców, Cathy (Merle Oberon). Po śmierci ojczyma udaje się do Ameryki Południowej, gdzie staje się bogaty. Gdy powraca, jego młodzieńcza miłość, jest już poślubiona innemu. Cathy jednak ciągle kocha swego przybranego brata. Usiłuje zdusić w sobie coraz to narastające uczucie i w końcu umiera z miłości . . .

Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne "śledztwo", mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta...

Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne. [filmaster.pl]

W związku z problemami finansowymi Akademia Baletowa postanawia poszerzyć swój repertuar o bardziej nowoczesne style tańca. Dyrektor szkoły, Jonathan Reeves (Peter Gallagher) postanawia zorganizować obóz rekrutacyjny pod kierownictwem choreografów: Tommy'ego (Kenny Wormald), Charliego (Sascha Radetsky) i Coopera (Ethan Stiefel). Obóz ma zakończyć się konkursem, który wyłoni nowych uczniów. W rywalizacji o miejsce w akademii bierze udział Bella Parker (Nicole Muñoz), która ma dosyć życia w cieniu sławnej siostry Kate (Rachele Brooke Smith). Wkrótce dziewczyna zaprzyjaźnia się z konkurującymi z nią, Allegrą (Maude Green) i Damonem (Barton Cowperthwaite)

Osiemnastoletnia Alex pracuje w hucie w Pittsburghu jako spawaczka, a wieczorami dorabia jako tancerka w nocnym barze. Robi wszystko, aby dostać się do prestiżowej szkoły baletowej. Jej przyjaciółka, Hanna, umacnia ją w tym dążeniu. Po drodze do osiągnięcia dojrzałości i niezależności Alex uczy się, jak odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, która pomoże jej urzeczywistnić marzenia.

Jerry Golding (Danny Thomas), syn żydowskiego kantora, wbrew woli rodziny wkracza w świat show biznesu. Jego ojciec (Eduard Franz) nie może pogodzić się z faktem, że Jerry nie chce pójść w jego ślady. Odmawiając kadisz, stwierdza, że dla niego syn nie żyje. Jerry, chcąc pojednać się z ojcem, przybywa do synagogi, by zaśpiewać Kol Nidre.

Ekranizacja kultowego bestselleru George'a Orwella jest opowieścią o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Książka "Folwark zwierzęcy" powstała jako satyra na Rosję Radziecką. Zwierzęta z Manor Farm (Folwarku Dworskiego) rozpoczynają rewolucję przeciwko ludziom. Buntowi, który ma na celu stworzenie idealnego społeczeństwa, przewodzą dwie świnie: Snowball i Napoleon. Napoleon jednak szybko poznaje smak władzy, za pomocą intryg pozbywa się Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Folwark Dworski staje się światem, gdzie wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre są... równiejsze.