Film opowiadający losy najwybitniejszego malarza ikon w średniowiecznej Rusi. Żył w XV wieku, w czasach okrutnej i mrocznej epoki walk między książętami, krwawych najazdów tatarskich, chłopskich buntów, epidemii i głodu. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem.
Pechowy prywatny detektyw, tajemnicza piękność, bezwzględny mafioso oraz skomplikowana intryga utkana ze zdrady, morderstw, korupcji, skandali i śmiertelnie niebezpiecznych układów. Wszystko to w mrocznej i stylowej opowieści o latach 30., uznawanej za pozycję wyjątkową i ponadczasową, a także za hołd Romana Polańskiego dla niezwykłego gatunku, jakim jest klasyczny czarny kryminał. Intrygujący scenariusz (Oscar dla Roberta Towne), mistrzowska reżyseria i niezapomniane kreacje.
Dwie czarnoskóre siostry, 14-letnia Celie i młodsza Nettie (Akosua Busia), żyją w patologicznej relacji z ojcem, Alphonso Harrisem. Drogi ich rozchodzą się w momencie, kiedy Celie wyjeżdża z przyszłym mężem Albertem. Po 14 latach siostry się spotykają. Celie nie jest szczęśliwa w małżeństwie, ma dość cierpień oraz upokorzeń ze strony agresywnego męża, dlatego decyduje się od niego odejść.
Tom Cruise i Demi Moore grają dwoje prawników amerykańskiej marynarki wojennej prowadzących śledztwo w sprawie o zabójstwo, która grozi wybuchem skandalu na wielką skalę. Gdy zwierzchnicy powierzają im obronę dwóch żołnierzy piechoty morskiej oskarżonych o zamordowanie kolegi, natrafiają na zmowę milczenia w imię lojalności i honoru. Odkrywają przy tym istnienie niepisanego kodeksu i stawiają czoła jego zaciekłemu obrońcy (Kevin Bacon). "Ludzie Honoru" to film znakomicie wyreżyserowany i świetnie zagrany nie tylko przez troje odtwórców głównych ról, ale i partnerujących im wybitnych aktorów, Jacka Nicholsona, Kiefera Sutherlanda i Kevina Pollaka.
Piętnastolatek William (Patrick Fugit), zagorzały fan rocka, ma możliwość towarzyszyć znanemu zespołowi muzycznemu podczas tournée po Stanach Zjednoczonych, aby napisać reportaż dla magazynu "Rolling Stone". Podczas podróży William przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu. Traci jednak obiektywizm i nie jest w stanie uczciwie opowiedzieć o swoich idolach.
Stany Zjednoczone, lata 60. Państwo Likensowie zarabiają na życie, sprzedając watę cukrową na lokalnych festynach. Praca wymaga od nich nieustannych podróży, co niekorzystnie odbija się na wychowaniu córek, Sylvii i Jennie Faye. Chcąc zapewnić dziewczynkom prawdziwe dzieciństwo, rodzice postanawiają umieścić je w domu wychowującej liczną gromadkę dzieci Gertrude Baniszewski. Wkrótce niezrównoważona kobieta zaczyna stosować wobec Sylvii coraz bardziej wyrafinowane formy przemocy.
Opowieść o parze, której związek zostaje wystawiony na ciężką próbę. Piękna Alex zostaje brutalnie zgwałcona i pobita przez nieznajomego mężczyznę. Jej chłopak postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i dokonać zemsty. W tym celu wynajmuje dwóch bandytów, którzy mają mu pomóc odnaleźć gwałciciela.
Dwaj bracia, Richard i Anthonhy, powracają do swojego rodzinnego miasta, które opuścili lata wcześniej. Ustawiając obozowisko na wzgórzach okalających miasto, wspominają swoje wspólne przeżycia. Jednakże Richard nie wrócił dla wspomnień, wrócił dla zemsty. Wszystko co Richard robi, Anthony niewinnie naśladuje. On jest odrobinę upośledzony i kompletnie szanuje swojego brata, który z kolei bardzo go chroni.
Młody Chińczyk, Cheng Huan przybywa do Londynu, by głosić nauki Buddy. Zamiar bohatera spala na panewce, więc zakłada sklepik w slumsach. Czas spędza na pracy, paleniu opium i obserwacji sąsiadów, zwłaszcza 15-letniej Lucy, dręczonej i bitej przez ojca, zawodowego boksera. Pewnego dnia, na progu swojego domu, Cheng Huan znajduje skatowaną Lucy, zabiera ją do siebie i zaczyna się nią opiekować. Nie jest im jednak dane być razem. Pod nieobecność gospodarza, ojciec zabiera córkę do domu. Uzbrojony Cheng Huan wyrusza odzyskać dziewczynę.
Sebastian, który złamał już niejedno serce, zakłada się z przybraną siostrą, Kathryn, że uwiedzie niezwykle cnotliwą córkę nowego dyrektora, Annette Hargrove, zanim skończą się wakacje. Jest tak pewny siebie, że obiecuje oddać Kathryn ukochany samochód, jeśli przegra zakład. Jeśli wygra, przybrana siostra obiecuje, że spędzi z nim noc. Kathryn postanawia także zemścić się na Cecile, dla której porzucił ją jej chłopak. Do pomocy angażuje Sebastiana.
Anioł stróż zakochuje się w prawdziwej, z krwi i kości, kobiecie i musi wybierać, czy pozostać aniołem, czy stać się śmiertelnikiem, ze wszystkimi jego radościami i cierpieniami.
Kwiecień 1945 roku. Armia Czerwona wkracza do upadającego Berlina. To początek dramatu niemieckich kobiet, które, zdane na łaskę radzieckich żołnierzy, muszą wybierać między przeżyciem a szacunkiem do samych siebie. Wśród nich jest 30-letnia dziennikarka Anonima (Nina Hoss). Ona również zostaje wielokrotnie zgwałcona przez żołnierzy zwycięskiej armii. Nie zgadza się jednak na rolę ofiary i postanawia bronić swojej godności. Chce znaleźć protektora, wysoko postawionego rosyjskiego oficera, który będzie jej „opiekunem”. Rolę te przyjmuje uprzejmy i melancholijny major Andriej Rybkin (Yevgeni Sidikhin).