Elitní sportovci a další zasvěcenci hovoří o paralympijských hrách a o tom, jak po celém světě mění chápání pojmů jako postižení, diverzita a sportovní zdatnost.

V tomto mrazivém dokumentu HBO se fotoreportérka vrací domů, aby vyšetřila případy sexuálního zneužívání, kterého se kdysi dopustil její dědeček.

Dvacetitisící den v životě Nicka Cavea začíná zvoněním budíku a končí procházkou po mořské pláži. Precizně propracovaná struktura snímku nechá diváka nahlédnout do nitra tvořivé, originální a uhrančivé osobnosti Nicka Cavea, jehož autorský rukopis je ve snímku nepřehlédnutelný. Na devadesát pět minut se divák ocitne ve společnosti nesmírně tvůrčí osobnosti. (49th KVIFF)

7. březen 1977 - od druhé odpoledne se nad obvykle klidným tenerifským letištěm převalovala hustá mlha. Na ranveji se v té době nacházeli dva plné jumbojety - KLM 747 a Pam Am 747 - oba připraveno na odlet. Americký kapitán v mlze neviděl odbočku z dráhy, a tak podle pokynu z věže měl odbočit na nejbližší. A přesně v té vteřině se pohnul na odlet i nizozemský Boeing. Oba stroje, plné leteckého palivu, do sebe narazili, nizozemské letadlo dopadlo na ranvej a okamžitě vybuchlo, americké se rozlomilo na dvě části a také začalo hořet. Následky byly katastrofální - v nizozemském zahynulo všech 248 cestujících a členů posádky, v americkém se z 369 lidí na palubě zachránilo 61. Vyšetřování trvalo dlouho a nakonec dospěla komise k závěru, že došlo k lidskému selhání - vinen byl holandský kapitán van Zanten, který pravděpodobně špatně porozuměl pokynům z věže ...

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita.