Jeden z najciekawszych dziecięcych filmów przygodowych w historii światowej kinematografii. To popularnonaukowe dzieło opowiada o czterech chłopcach, którzy na najzwyklejszej łódce wyruszają w podróż do prehistorii. Wyprawa w pełną tajemnic przeszłość naszej planety przypomina ciekawy podręcznik, pełen użytecznych uwag i wniosków, prezentowanych w formie chłopięcej zabawy. Pomysłowe triki i efekty specjalne należą do podręcznikowych metod tworzenia filmowych iluzji.

Stawiając czoła niebezpiecznemu morzu, złej pogodzie, nieukończonej łodzi i bolesnym opóźnieniom, żeglarz Donald Crowhurst stoi przed niemożliwym dylematem - kontynuować samotny rejs dookoła świata z 1968 roku na przeciekającej łodzi czy wrócić do domu pokonany i zrujnowany. Wykorzystując oryginalne filmy 16mm, nagrania dźwiękowe i wywiady, ten film odtwarza niezwykłą fizyczną i psychiczną podróż jednego człowieka.

Film opowiada o uczuciu pomiędzy staruszkiem, a nastoletnią dziewczyną. Oboje mieszkają na łodzi dryfującej u wybrzeży Korei. On żyje z pieniędzy wędkarzy, których okazjonalnie zwozi na pokład. Ona przepowiada im przyszłość. Oboje wydają się być zadowoleni z takiego układu, do momentu gdy dziewczyną nie zaczyna interesować się jeden z młodych wędkarzy. Po pewnym czasie nastolatka zakochuje się w nim i pragnie uciec z łodzi, której nigdy wcześniej nie opuszczała. Jednak staruszek tak łatwo z niej nie zrezygnuje - planuje poślubić dziewczynę w jej siedemnaste urodziny.

Komisarz Juve otrzymuje od władz miasta odznaczenie za walkę z Fantomasem. Radość nie trwa jednak długo, gdyż okazuje się, że przestępca powrócił z zamiarem stworzenia broni pozwalającej na kontrolowanie ludzkiego umysłu. Porywa on kolejnych naukowców i tworzy tajne laboratorium w swojej siedzibie we Włoszech. Dziennikarz Fandor wraz ze swoją narzeczoną wpadają na pomysł, jak ochronić ostatniego z grupy naukowców, prof. Marchanda, który akurat wyjeżdża do Włoch na kongres naukowy.

Paryż obiegają co raz to nowe pogłoski o genialnym przestępcy, Fantomasie (Jean Marais). Dziennikarz jednej z gazet, Fandor (również Jean Marais), chcąc wykorzystać to zainteresowanie, opisuje fikcyjny wywiad ze złoczyńcą. Rozwścieczony ośmieszającym go artykułem Fantomas porywa dziennikarza i każe mu sprostować kłamstwa. Gdy Fandor tego nie robi, Fantomas postanawia się na nim zemścić. Wykpiony zostaje też komisarz paryskiej policji, Juve (Louis de Funes). Od tej pory Fandor, jego narzeczona Helena (Mylene Demongeot) i zawzięty komisarz Juve nie spoczną, póki nie doprowadzą do schwytania kryminalisty.

Młody, obiecujący żeglarz zostaje dokooptowany na próbę do ekipy amerykańskiej, startującej w Pucharze Świata. Debiut nie wypada najlepiej, załoga przegrywa z jego winy, co gorsza na korzyść Australijczyków. Ambitny sportowiec nie rezygnuje z kolejnych mistrzostw. Czy tym razem zajmie miejsce na podium?

Druga część przygód wojskowego robota pacyfisty. Tym razem pomaga swemu przyjacielowi rozkręcić własny interes - fabrykę zabawek. Niestety, lokalizacja fabryki koliduje z planami kilku rabusi względem pobliskiego banku. Czy i tym razem ożywiony robot nadąży za pokręconą ludzką psychiką? Ci którzy widzieli pierwszy film koniecznie muszą zobaczyć nowe przygody No'5.

Film, zrealizowany na podstawie powieści Roberta Drewe'a "Our Sunshine", opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki. Ned Kelly stał się bohaterem Australijczyków, którego legenda trwa do dziś.

Podczas wieczoru kawalerskiego, przyszły pan młody i czterech jego drużbów, spędzają razem czas. Trzydziestokilkuletni mężczyźni toczą burzliwe debaty na temat ojcostwa, odpowiedzialności i wierności. Dochodzą do wniosku, że to koniec okresu dojrzewania i najwyższy czas dorosnąć.