Opowieść powracająca do krwawych wydarzeń, które rozgrywały się w Korei w latach 1950-1953 i kosztowały życie ponad miliona ofiar. Na tle wojny domowej toczy się dramatyczna historia dwóch braci, Jin-tae i Jin-seoka, którzy pod przymusem zostają wcieleni do armii i wysłani na front. Straszy z nich dokonuje wielu bohaterskich czynów, byle tylko uchronić młodszego, chorego na serce Jin-seoka, przed śmiercią. W ogniu walki i wobec wszechobecnego okrucieństwa ich wzajemna miłość i zaufanie zostają poddane najcięższej próbie.
Anioł Gabriel przekazuje Mahometowi Słowo Boże. Mieszkańcy Mekki nie wierzę jednak nowemu prorokowi i prześladują jego zwolenników.
Davus to niewolnik zakochany w swej pięknej pani – wybitnej filozofce i astronomce Hypatii. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę i mądrość starożytnego świata przed narastającym fundamentalizmem religijnym, Davus jest rozdarty pomiędzy miłością a nową religią, która obiecuje wolność. W dodatku, o względy Hypatii ubiega się należący do elity miasta Orestes.
1787 rok, brytyjski żaglowiec "Bounty" na zlecenie Jego Królewskiej Mości wyrusza na Tahiti. Okrętem dowodzi kapitan Bligh, który wprowadza brutalną dyscyplinę, czym naraża się od początku całej załodze. Podczas gwałtownej burzy "Bounty" dobija do Przylądka Dobrej Nadziei i jest zmuszony zawrócić. Pewnego dnia kapitan nie pozwala udzielić pomocy umierającemu marynarzowi. Fakt ten staje się przyczyną buntu załogi.
Arcydzieło Lwa Tołstoja ożywa na ekranie w epickim filmie, będącym wspólnym dziełem kilku największych osobowości z czasów złotego okresu Hollywood. Audrey Hepburn jako Natasza, Henry Fonda jako Pierre i Mel Ferrer jako książę Andriej tworzą obsadę "Wojny i pokoju" - nominowanego do Oscara dramatu opowiadającego o starciu dwóch potęg, wielkich przygodach, chwytającej za gardło intrydze i tragicznej miłości na tle wyprawy Napoleona na Rosję.
Narracja filmu toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w czasie II wojny światowej, gdzie poznamy losy młodego Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez Reporterkę, jak i samego Edelmana jest osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić…
Wiosną 1836 załoga małego fortu Alamo, składająca się z niespełna 200 dzielnych Teksańczyków, przez 13 dni stawiła krwawy opór tysiącom żołnierzy armii meksykańskiej. Alamo stało się od tej pory symbolem męstwa i poświęcenia w jednym z najbardziej heroicznych i najkrwawszych epizodów w historii Stanów Zjednoczonych, który w efekcie doprowadził do niepodległości Teksasu.
Bawaria, 1433. Sprawą wagi państwowej jest ślub księcia Alberta i Berthy z Wirtembergii. Młodzieniec nie chce wiązać się z kobietą pryszczatą i płaską jak deska do prasowania. Musi być jednak poddać sę woli swego ojca, księcia Ernesta. W towarzystwie wiernego hrabiego Törringa wsiada więć na wierzchowca i wyrusza do Wirtembergii. Zatrzymując się w Augsburgu, zakochuje się w córce miejscowego cyrulika, pięknej Agnès Bernauer. Wkrótce para bierze ślub. Nowożeńcy chronią się na zamku ciotki Alberta, czekając na zgodę Ernesta. Niestety, ojciec Alberta nie akceptuje związku syna ze zwykłą mieszczanką. Albert, wspierany przez ciotkę Józefę wypowiada wojnę księciu. Wydaje się, że wkrótce zwycięży. Sytuacja komplikuje się gdy brat Enrique, mnich Świętej Inkwizycji oskarża Agnes o czary ...
Szkocja, rok 800. Kiedy jego brat zostaje uprowadzony, młody król Alpin wyrusza na niebezpieczną misję.