Walt Kowalski to staroświecki, zamknięty w sobie weteran wojny. Poznajemy go w momencie, gdy stracił żonę. Odseparowany od rodziny i sąsiadów stara się prowadzić spokojne życie. Los mu na to jednak nie pozwala, ktoś bowiem usiłuje ukraść jego samochód - tytułowe Gran Torino. Nieprzyjemne zdarzenie owocuje z czasem prawdziwą przyjaźnią między nim, a młodym Azjatą, mieszkającym w domu obok.
Próba zbilansowania historii Jugosławii od czasów II wojny światowej po rok 1991, kiedy wybuchają walki w Słowenii i komunistyczna Jugosławia przestaje istnieć. Niezwykłe dzieje małej społeczności, która chroni się przed niebezpieczeństwami wojny w podziemiach i produkuje tam broń dla partyzantów. Marko, który jest łącznikiem pomiędzy dwoma światami, świetnie się czuje w tej roli. Do tego stopnia, że kiedy wojna się kończy nie informuje o tym mieszkańców podziemia. Dopiero po pięćdziesięciu latach udaje im się wyjść na wolność, gdzie, jak się okazuje, wojna trwa nadal.
Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.
Po zatonięciu alianckiego statku trzy kobiety i sześciu mężczyzn ewakuuje się do łodzi ratunkowej. Wśród pasażerów jest Niemiec, kapitan łodzi podwodnej, która odpaliła zgubną dla niego torpedę. Przebiegły Niemiec manipuluje załogą. Chce, by łódź ratunkowa popłynęła w miejsce, które patroluje niemiecki okręt podwodny. Groźne plany Niemca odkrywa jeden z Amerykanów. Niestety, zaraz potem zostaje wyrzucony za burtę. Pozostali rozbitkowie próbują pozbyć się groźnego współpasażera.
Rok 1943. Czołowi gracze ligi baseballowej zostają powołani do wojska. W miejsce zawieszonej ligi męskiej, zostaje powołana liga żeńska. Jimmy Dugan, były zawodnik pierwszej ligi otrzymuje zadanie zorganizowania pierwszej w historii kobiecą drużyny i poprowadzić ją do zwycięstwa w ogólnonarodowych mistrzostwach. Siostry Dottie Hinson i Kit Keller odkryte przez jednego z łowców talentów, postanawiają spróbować sił w żeńskiej lidze narodowego sportu Ameryki.
Tym razem Rocky Balboa (Sylvester Stallone) zmierzy się z radzieckim mistrzem świata amatorów Ivanem Drago (Dolph Lundgren), zwanym "Syberyjskim Expresem". Do USA przybywa Drago - mistrz Związku Radzieckiego w boksie. Apollo Creed (Carl Weathers), przeciwnik Rocky'ego z części I i II, pragnie efektownie zakończyć karierę i dlatego decyduje się na pokazową walkę z Drago. Starcie bokserów kończy się tragedią - Apollo w wyniku ran umiera na ringu. Rocky, czując się odpowiedzialnym za śmierć przyjaciela, wyjeżdża do ZSRR, aby stoczyć największą i najniebezpieczniejszą walkę swego życia. [opis dystrybutora dvd]
Pinkie Brown jest bandziorem. Gdy każe zamordować swojego rywala, Freda, policja uznaje, że było to samobójstwo. Nie zgadza się z tym Ida Arnold, która była z Fredem przed śmiercią. Ida postanawia wyjaśnić całą sprawę.
Berlin, 5 maja 1941 roku. Stojący na czele Urzędu Technicznego gen. Harry Harras ma wiele powodów do zmartwień. W ostatnim okresie wiele samolotów uległo awarii lub zostało rozbitych. Dowództwo, zaniepokojone sytuacją, rozkazuje bliżej przyjrzeć się sprawie. Gruppenführer Schmidt-Lausitz sugeruje wręcz sabotaż, ale Harras ręczy za swoich ludzi, zwłaszcza za naczelnego inżyniera Oderbrucha , który prywatnie jest jego przyjacielem. Niebawem generał decyduje się wstąpić do NSDAP, by nie utracić stanowiska w siłach powietrznych i móc dalej nieść pomoc swoim przyjaciołom Żydom. Niestety, kolejne katastrofy lotnicze sprawiają, że Harras zostaje aresztowany. Na polecenie Führera Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy ma przeprowadzić dochodzenie w sprawie powtarzających się tragedii. Dowodzenie akcją zleca się Lausitzowi. W ciągu dwóch godzin Harras ma znaleźć zdrajcę, w przeciwnym razie to on zostanie obciążony winą za śmierć lotników.
Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.
Akcja filmu rozgrywa się wśród Pakistańczyków mieszkających w Londynie. Jednym z nich jest Omar, bezrobotny chłopak mieszkający ze swoim zniedołężniałym ojcem alkoholikiem. Wuj Omara zatrudnia go w myjni samochodowej, a kiedy okazuje się, że chłopak ma talent do rachunków, pozwala mu kierować podupadającą pralnią. Omar najmuje do pomocy przyjaciela z dzieciństwa, Johnny'ego, należącego do grupy faszystów, znęcającej się nad londyńskimi Pakistańczykami. Udoskonalona pralnia zaczyna przynosić zyski, a Johnny i Omar zbliżają się do siebie.