Rakietę ma 10 lat. Jego brat, noszący ksywkę Kaczor, należy do bandy o osobliwej nazwie Trio Czułość. Przez jakiś czas trio rządzi osiedlem, budząc podziw młodszych dzieciaków. O dorównaniu im marzy zwłaszcza Kostka, najbliższy przyjaciel Bene. Podsuwa on bandzie pomysł napadu na dom schadzek. W czasie akcji Kostka zabija wszystkich okradzionych wcześniej klientów domu. Następnie zabija Kaczora - dotychczasowego przywódcę i przejmuje władzę w Mieście Boga. Przybiera imię Mały Ze.

Charyzmatyczny anglista John Keating rozpoczyna pracę w ekskluzywnej szkole dla chłopców. Jego niekonwencjonalne metody nauczania wnoszą powiew świeżości do konserwatywnego programu uczelni. Niezwykły profesor rozbudza w swoich podopiecznych ciekawość świata, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji, tym samym odmieniając ich życie.

Pełnometrażowy debiut jednego z najwybitniejszych przedstawicieli francuskiej nowej fali, pierwszy z pięcioczęściowego cyklu film z tym samym, młodym bohaterem. Akcja rozgrywa się w Paryżu. Trzynastoletni Antoine nie znajduje zrozumienia u rodziców - słabowitego ojca interesującego się tylko samochodami oraz matki nie poświęcającej mu uwagi. W szkole także nie czuje się dobrze, a jego życie, pozbawione zasad, powoduje konflikty z dorosłymi. Marzeniem chłopca jest ucieczka nad morze. W tym celu, wraz z jedynym przyjacielem, kradnie maszynę do pisania, lecz jego czyn zostaje odkryty.

Bohaterem filmu jest Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę, wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki "pięciu godzin".

W jednej ze swoich najlepszych i najbardziej charakterystycznych ról James Dean wciela się w postać Jima Starka, którego samotność, frustracje oraz wściekłość odwzorowywały uczucia ówczesnych, powojennych nastolatków. Film opowiada o młodości, o trudnym dorastaniu i o poszukiwaniu własnej tożsamości. Jim jest uczniem szkoły średniej, marzy o wstąpieniu do młodzieżowego gangu. Rodzice Jima uosabiają wszystko, czym on gardzi; ojciec jest zbyt słaby, matka nadopiekuńcza. Jim chce być kimś, chce zyskać uznanie w oczach rówieśników i narzeczonej.

W filmie nakładają się na siebie trzy, pełne urazy, wizyty. Każda z nich tworzy historię, zawsze w formie trójkąta. Pierwsza to wizyta w przeszłości - dwoje dzieci poznaje przyjaźń, kino i strach w katolickiej szkole na początku lat 60. Świadkiem tych odkryć, a zarazem ich częścią, jest ksiądz, uczący w szkole literatury. Trzy postacie spotykają się jeszcze dwa razy - pod koniec lat 70. i w roku 1980. Dzieją się wtedy straszne rzeczy.

Młoda dziewczyna (Jennifer Grey) spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca John'ego (Patrick Swayze). Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie. Film okraszony muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob.

Tulsa w stanie Oklahoma. Piszący wypracowanie szkolne, czternastoletni Ponyboy Curtis wraca wspomnieniami do niedawnych wydarzeń... Jest to opowieść o zaciętej i tragicznej w skutkach wojnie toczonej przez dwa, konkurujące ze sobą gangi - Soców i Greaserów.

Australia, 14 lutego roku 1900, dzień świętego Walentego, sobota. Grupa uczennic ze szkoły dla panien w Appleyard brała udział w pikniku przy Wiszącej Skale - lokalnej atrakcji turystycznej w pobliżu góry Macedon w stanie Victoria. W godzinach popołudniowych cztery z nich odłączają się od grupy, by z bliska obejrzeć kamienny masyw. Powraca tylko jedna. Pozostałe, tak jak i idącą za nimi nauczycielką matematyki (Vivean Gray), znikają na zawsze bez śladu.

Ekranizacja rewelacyjnej powieści Guntera Grassa o chłopcu, który w wieku trzech lat postanawia, że już nigdy więcej nie urośnie. Film ukazuje świat gdańskich sklepikarzy który, pochłonięty przez nazizm, już wkrótce przestanie istnieć.

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

Trzynastoletnia Tracy (Evan Rachel Wood) jest wzorową uczennicą, która nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Wszystko zmienia się od momentu, kiedy dziewczyna zaprzyjaźnia się z Evie (Nikki Reed), najbardziej popularną i najładniejszą dziewczyną w szkole. Evie pokazuje Tracy świat narkotyków i lekkomyślnego nastoletniego buntu. Zmiana środowiska oraz stylu życia wywołuje szereg konfliktów pomiędzy Tracy a jej matką, nauczycielami i starymi przyjaciółmi.

Fabuła filmu Super Dark Times skupia się na czwórce przyjaciół, którzy po szkole wybierają się na przechadzki do lasu, gdzie pewnego razu dochodzi do tragedii. Chłopcy poprzysięgają sobie milczenie i muszą uczyć się, jak radzić sobie z wielką traumą. Okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe, a dwaj najlepsi przyjaciele zwracają się przeciwko sobie.

Po śmierci ukochanego brata, Celia staje się jedyną spadkobierczynią. Przed ślubem z mężczyzną, którego uważa za najodpowiedniejszego kandydata na męża, postanawia wyjechać na krótkie wakacje do Meksyku. Nieoczekiwanie poznaje tam przystojnego, tajemniczego mężczyznę. Celia zadurza się w Marku Lamphere i w ciągu kilku dni zostaje jego żoną. Wprowadza się do posiadłości męża, odkrywając że w każdym z pokoi miały miejsce okrutne zbrodnie. Jedno z pomieszczeń pozostaje zawsze zamknięte na klucz, co jednocześnie intryguje i przeraża kobietę. Celia postanawia dowiedzieć się, co takiego ukrywa jej mąż w tajemniczym pokoju.

Współczesny Teksas. Maya i Jules wybierają się ze znajomymi pod namiot za miasto. W drodze powrotnej mają wypadek, z którego szczęśliwie wychodzą cało. Z opresji ratuje je Freddy - pracownik naftowy.