W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.
Nastolatek postanawia skonstruować własną rakietę, będąc zainspirowanym wyniesieniem na orbitę pierwszego sztucznego satelity Ziemi.
Akcja filmu ma początek w roku 1975, kiedy to w RPA nasilają się dążenia murzyńskiej ludności do równouprawnienia. Główny bohater, mający sprecyzowane poglądy polityczne redaktor naczelny dziennika w prowincjonalnym miasteczku, Donald Woods, publikuje na łamach swej gazety artykuł potępiający działania Stevena Biko, lidera 'czarnej' społeczności, który właśnie założył szpital i szkołę dla swoich 'braci'. Woods, którego południowoafrykańskie korzenie sięgają piątego pokolenia wstecz, uważa się za liberała i żarliwego przeciwnika apartheidu. Jednak dopiero spotkanie z charyzmatycznym Biko, uświadamia mu jak bardzo się mylił, pochopnie wystawiając mu cenzurkę "czarnego rasisty". Dziennikarz powoli zaczyna angażować się w działalność Stevena, stając się jednocześnie jego najbliższym przyjacielem i pomocnikiem.
Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...
Księżna Georgiana Cavendish (Keira Knightley) wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey'a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.
Tytułowy Antwone Fisher jest młodym żołnierzem służącym w amerykańskiej marynarce wojennej. Szokuje otoczenie niekontrolowanymi wybuchami wściekłości i przemocy. Przełożeni kierują go na terapię u cenionego wojskowego psychiatry, dr. Jerome'a Davenporta. Antwone nie przypuszczał, że przekraczając próg gabinetu doktora wyrusza w niezapomnianą podróż emocjonalną, stawiając czoła bolesnej przeszłości i poznając rodzinę, z której istnienia nie zdawał sobie nawet sprawy.
Opowieść biograficzna poświęcona jednemu z najgłośniejszych współczesnych amerykańskich malarzy - Jacksonowi Pollockowi. Próba odpowiedzi na pytanie o tym, co decyduje o wielkości współczesnych artystów: czysty talent, czy też umiejętna promocja ich dzieł i opinia wpływowych krytyków. Niezwykle prawdziwe i przejmujące studium autodestrukcyjnej pasji artysty, która przyniosła mu sławę, uznanie, a w końcu upadek i samotność.