Historia słynnego amerykańskiego komika, Lenny'ego Bruce'a, który swoim specyficznym poczuciem humoru zyskiwał tyleż samo wielbicieli, co wrogów.

Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale... czy prawda jest tylko jedna?

Hattie jest prostytutką w domu Madame Nell. Mieszka tam z 12-letnią córką, Violet. Pewnego dnia poznaje fotografa Ernest J. Bellocqa. Ernest jest zafascynowany Violet. Parę miesięcy później Hattie wychodzi za mąż i wyjeżdża, a Violet postanawia wyjść za Ernesta. Ale czy to małżeństwo przyniesie jej szczęście?

Evelyn Ryan jest typową "kurą domową", ale również kompozytorką dżingli m.in. mydła Dial i Kleenex. Dzięki jej pracy nad sloganami reklamowymi, które tworzyła w latach 50. i 60., rodzina Evelyn nie popadła w długi.

Podczas I Wojny Światowej, młody Irlandczyk (David Oakes) przypływa na opuszczoną wyspę na skraju koła podbiegunowego, aby objąć stanowisko obserwatora pogody. Jego jedynym towarzyszem jest na wpół zdziczały, latarnik Gruner (Ray Stevenson). Pierwszej nocy pobytu, mężczyzna zostaje zaatakowany przez człekokształtne kreatury. Kiedy prosi o pomoc latarnika, odkrywa, że ten oswoił jedną z istot.

Młodego profesora uniwersyteckiego z nie do końca wyjaśnionych przyczyn opuszcza żona. Mężczyzna, nie znajdując powodów odejścia pełnej temperamentu małżonki, zaczyna analizować małżeństwo z Silvią, a także własne postępowanie. Okazuje się, w jego życiu dominują pełne konfliktów i skrywanej rywalizacji stosunki z ojcem, ukrywany w tajemnicy przed żoną romans ze służącą i zarazem pielęgniarką ojca, dwuznaczna znajomość z jedną ze studentek, czarnoskórą Pascasie... Film, oparty na motywach powieści Alberto Moravii, stał się głośny już na długo przed premierą. W swoim odważnym obrazie Tinto Brass usiłuje przekonać widzów, że erotyka ma na ekranie takie samo prawo istnienia jak wszystkie inne aspekty ludzkiego życia.

"Okop", najnowszy dramat wojenny Williama Boyda, dzieje się w czasie 48 godzin poprzedzających tę bitwę, która jest do dzisiaj uznawana za najkrwawsze starcie w historii armii brytyjskiej i rażący przykład końca taktyki wojennej polegającej na zmasowanym natarciu piechoty na umocnione pozycje wroga.

Film oparty na faktach. 28 lutego 1993 roku ponad stu członków sekty Gałąź Dawidowa razem ze swoim przywódcą Davidem Koreshem zamknęło się na farmie. Zabarykadowanych wyznawców usiłowało ująć FBI i ATI. Oblężenie trwało pięćdziesiąt jeden dni. Po upływie tego czasu agenci przeprowadzili szturm. Nie udało się jednak zapanować nad sytuacją. Rozgorzał pożar, który spowodował śmierć kilkudziesięciu osób.