Po více než deset let shromažďovala dvojka ve Třetí říši sbírku více než 5000 uměleckých děl, která byla pečlivě popsána v katalogu. Ale jak se Hermann Göring dostal k těmto dílům?
Stály za úspěchy bleskové války na západní frontě skutečně drogy? Velitelé i vojáci Třetí říše na počátku války udivovali svět téměř nadlidskými výkony. Podnikali rychlé přesuny, při kterých uháněli vpřed bez přestávky i několik dnů. Podivuhodná blesková válka byla podpořena miliony tablet pervitinu, chemické látky, kterou pro povzbuzení brali nejen vojáci wehrmachtu, ale i běžní Němci, jimž nahrazovala kávu. Závislost a abstinenční příznaky nebyly na pořadu dne, zázračná pilulka měla pomoci vyhrát válku, to bylo to hlavní. Fascinující příběh metamfetaminů jako drogy utvářející dokonalého vojáka, schopného několik dnů nespat a perfektně plnit úkoly. A jaký vztah k lékům měl sám Hitler?
Žádný z pokusů zabít nacistického diktátora nebyl úspěšný. Jeden z plánovaných, ale neuskutečněných atentátů zůstal utajen až do konce devadesátých let 20. století. Šlo o operaci, kterou připravovala britská tajná služba SOE... Cílem operace Foxley bylo zabít Hitlera při obvyklé ranní procházce poblíž Berghofu, jeho sídla v bavorských Alpách. Francouzští dokumentaristé se ve svém filmu pokusili přípravu této supertajné operace rekonstruovat na základě odtajněných archivních materiálů a názorů předních britských vojenských historiků.