Szívmelengető ausztrál családi film a tizenegy éves Annie Shearerről és legjobb barátjáról, Runt kutyáról. Craig Silvey bestsellere alapján.

Cynthia az ötvenes éveiben járó munkásasszony, élete csalódások sorozata. Utcaseprő lányával, Roxanne-nal él London külvárosában. A nőnek van egy öccse, akit az anyjuk halála után saját gyerekeként nevelt fel. Maurice-ból sikeres fotós lett, az egyik előkelő negyedben él feleségével, és évek óta nem találkozott a testvérével. Egy napon Cynthiát felhívja telefonon egy Hortense nevű nő, és azt állítja, hogy az ő lánya, akit látatlanul nevelőszülőkhöz adott, és most találkozni szeretne vele.

A Londonban élő belga manikűröslány, Carol félelme és iszonyodása a testiség minden formájától őrületbe kergeti a lányt. Mániája teljes izolálódásához és két gyilkossághoz vezet. Lakása fokról fokra tükrözi lakója széthullását és lerobbantságában egyre félelmetesebbé válik.

Bill, egy fiatal angol író, aki Londonban követi az embereket, s folyton kiválaszt valakit, mert szereti megfigyelni a viselkedésüket. Egy napon azonban Bill lebukik, ugyanis egy fickó észreveszi és kérdőre vonja. Végül pedig úgy alakul, hogy belerángatja Bill-t több betörésbe is, de szinte semmit sem tulajdonítanak el, csak az izgalomért csinálják. Bill így aztán észre sem veszi, hogy szépen lassan egy olyan szövevényes ügybe keveredik, amelyre legrosszabb rémálmaiban sem számított…

A hatvanas évek nagyon "dühös fiataljai" ezúttal egy rockmusical kereteit feszegetik. Két tinédzserbanda, a Mod és a Rocker tagjai csatáznak egymással. A helyszín egy kisváros az angliai tengerparton. A jellegzetes zsargon, a korhű ruha és hajviselet egy letűnt kort idéznek, amikor még új volt a lázadás, amikor még új volt a kábítószer, amikor még új volt a szexuális szabadság. A film fiatal hősei egyszerre vadak és engedékenyek, gyűlöletesek és szeretetreméltók - egyszóval: szabálytalanok. Semmiben sem hasonlítanak a Metro Goldwyn Mayer által készített "rózsaszín" musicalek ismert figuráira. Külön csemege a Sting-rajongóknak, hogy itt láthatják kedvencüket először filmszínészi minőségében. A zenét a Who együttes szolgáltatja.

Omar alkoholista apjával tengeti életét a dél-londoni magasvasút tőszomszédságában. Nagyapja, a kétes üzletekből meggazdagodó üzletember karolja fel és vezeti be a pakisztáni bevándorlók nagycsaládjába. Egy lerobbant mosodát bíz unokaöccsére, hogy kezdjen vele valamit. Omar egykori osztálytársától, Johnnytól kér segítséget. A fiút kísérti korábbi fasiszta múltja, régi barátai gyanakodva figyelik az átalakulást. A mosoda elkészül, a fiúk kezdenek egyenesbe jönni, s felfedezik egymás iránti szerelmi, szexuális vonzalmukat. A béke azonban csak pillanatnyi, a régi sérelmek, indulatok újra elszabadulnak, Johnnyt kegyetlenül megleckézteti régi bandája, s a mosodát csaknem szétverik.

1882-ben Oscar Wilde sikeres amerikai körútját követően visszatér Angliába. A harmincöt évesen már világszerte ismert író és költő elveszi feleségül a gyönyörű Constance Lloydot, és kiadja "Dorian Gray arcképe" című remekművét. Magánélete boldognak tűnik, ám feleségével és fiával való szoros érzelmi kapcsolata ellenére nem tudja elnyomni homoszexuális hajlamát. Megismerkedik a jóképű Alfred Douglasszal és első látásra beleszeret. Viharos és szenvedélyes kapcsolat alakul ki közöttük, amelynek a férfi édesapja vet véget, amikor beperli az írót. Ennek eredményeképpen a merev viktoriánus társadalom kétévnyi kényszermunkára és teljes kirekesztettségre ítéli őt. A büntetés letöltése után Wilde csak álnéven publikálhat. Egészsége ekkor már kritikus állapotban van.

A Griswald család újra vakációra indul: ezúttal Európába, ahol legalább annyi bajba keverednek, mint legutóbbi utazásuk során, Amerikában. Kalandjaik között szerepel három egész perc a Louvre-ban, egy autóbaleset, Rusty randevúja egy francia hölggyel, Audrey szomorú kapcsolata az európai étrenddel, és végül, de nem utolsó sorban Ellen elrablása. A tipikus amerikai család találkozik az európai kultúra nemes képviselőivel, akik valahogy túlélik a dolgot, míg hőseink csak szenvednek az érthetetlen európai nyelvekkel és a hamburgert nélkülöző ételkínálattal.

Egy éhező angol festő és egy francia balettáncosnő gyermekeként született, árva Becky már kora gyerekkorától kezdve csillogóbb életre vágyik, mint származása ígér neki. Miután elhagyja Miss Pinkerton Chiswick-i Akadémiáját, az angol társadalom meghódítására indul - kerül, amibe kerül. A cél érdekében hajlandó bevetni minden szellemességet, csáberőt, nőiességet, hogy feljebb kerüljün a 19. század eleji társadalmi ranglétrán. Először nevelőnő lesz a különc Sir Pitt Crawley lányai mellett. Megnyeri magának a gyerekeket és Matildát, a gazdag nagynénit is. Mikor Matilda meghívja őt, hogy lakjon Londonban, Becky úgy érzi itt a lehetőség a felemelkedésre, és buzgón elfogadja az ajánlatot. A városban Becky összetalálkozik legjobb barátnőjével, Amelia Sedley-vel, aki - mivel jó körülmények között nevelkedett fel - nem osztozik barátnője nagyravágyó terveiben...

Linda (Anne Hathaway) és Paxton (Chiwetel Ejiofor) éppen szakítottak és elhatározzák, hogy szétköltöznek, ám Londonban épp kihirdetik a Covid-19 miatti kötelező karantént, így kénytelenek továbbra is egy fedél alatt maradni. Míg Linda, a sikeres marketingvezető új feladatai miatt kiábrándul a multinacionális munkakultúrából, a bűnözői múlttal rendelkező kreatív Paxton szárnyakat kap. A békés együttélésre irányuló erőfeszítéseiket a költészet mellett rengeteg borral is támogatják, és közben váratlanul újra felfedezik saját magukban azt a szabad szellemet, akik valaha voltak. Mindez végül a meggazdagodás mámorító lehetőségét is elhozza, amikor megkísérelnek ellopni egy nagy értékű ékszert. A Karantén meló okos, szexi és meglepő mese a Covid-karanténból.