Dokument zachycuje dětství francouzské holčičky Tippy, jejíž rodiče pracovali v Namibii. Tippy je i přes svou bílou pleť dítětem Afriky, je součástí místního kmene domorodců, je součástí celé živočišné a rostlinné říše a její hierarchie. Úchvatné zachycení tak bezprostřední spontánnosti dítěte, které se dorozumí se všemi zvířaty a respektuje je. Není pro ni problém běhat se pštrosy, slony i levharty. Tippy je dnes dospělá, žije v Paříži, ale za svůj domov považuje Jižní Afriku...

Mají před sebou pouť plnou překvapení. Během ní se naučí, jak žít a přežít v zamrzlém světě... Nekonečný čas arktické zimy se chýlí ke konci. Z brlohu ukrytého hluboko pod sněhem se vyhrabala samice medvěda ledního. Během dlouhých zimních měsíců v něm přivedla na svět mláďata. Nyní je čeká první životní dobrodružství. Aby medvíďata přežila, musí se spolu se svou matkou vydat na neuvěřitelnou, šest set kilometrů dlouhou pouť až na samý okraj pole ledových ker obklopujícího Severní pól. Bude to nejtěžší úkol počátku jejich života. Setkají se s prapodivnými zvířaty. Budou se statečně potýkat se zrádným ledem, nebezpečným moře a hrozivými velkými samci.

Jelení život je plný nebezpečí a zvratů, porážek a vítězství... Jeleni jsou vládci evropských lesů a symbolizující vznešenost a sílu. Jsou překvapivě zranitelnými, vysoce společenskými a obdivuhodně přizpůsobivými tvory. Nejsilnější jelení samci bojují o právo spářit se s nejzdravějšími samicemi. Když už zažene samec svého soka na ústup, nemá ještě vyhráno. Objevuje se další vyzyvatel. Mladý samec sice nemá takovou velikost a sílu, jeho výhodou je však mladistvá energie. Během dlouhé říje si dominantní jelen nemůže dovolit chvilku odpočinku. Je vyčerpaný. Své laně však hodlá bránit za každou cenu. Takovou provokaci si od mladého výrostka nemůže nechat líbit.

Úhoř je pro Polynésany symbolem života a jeho přítomnost je ukazatelem dobrého zdraví řek... Francouzská Polynésie je známá spíše svými plážemi než vodními toky. V mnoha z nich ale žije typický místní druh: posvátný modrooký úhoř. Sladkovodní bioložka a fotografka Anne-Cécile Monnierová nás vezme s sebou pod vodu a seznámí nás s bohatstvím zdejších řek. Vypravíme se za úhoři žijícími v řece Papenoo na Tahiti a na ostrově Huahine. Tady v Polynésii jsou totiž úhoři posvátní. Podle legendy v místě, kde byla zakopána hlava tohoto kouzelného tvora, vyrostla první kokosová palma – rostlina, která dodnes poskytuje obyvatelům ostrovů obživu. Úhoř je tedy pro Polynésany symbolem života. Také Anne-Cécile vnímá úhoře jako symbol života, protože jeho přítomnost je ukazatelem dobrého zdraví řek. Je hydrobioložka. Zkoumá vodní toky a druhy, které v nich žijí, snaží se pochopit, jak tyto ekosystémy fungují, a chránit je. Kromě toho je také profesionální fotografka a věnuje se sladkovodnímu potápění.