Dwie młode siostry – Clara i Sarah Gagnon – od zawsze mieszkały na wsi z rodzicami, w odciętej od świata wspólnocie chrześcijańskiej. W dniu, w którym Sarah nagle znika, Clara upada. Przekonana, że wie, gdzie ukrywa się jej siostra, Klara z kolei ucieka, mając nadzieję, że sprowadzi ją z powrotem na „właściwą ścieżkę”. Clara przybywa do Montrealu, aby odwiedzić nieznaną jej ciotkę Louise i z przerażeniem odkrywa, że jej siostry tam nie ma. Kiedy ciotka mówi jej, że wyjeżdża na wakacje, Clara zdaje sobie sprawę, że ma tylko dziesięć dni na odnalezienie siostry. Podczas przemierzania miasta Clara odkrywa świat, wątpliwości i cenę wolności.
Opowieść o parze, której związek zostaje wystawiony na ciężką próbę. Piękna Alex zostaje brutalnie zgwałcona i pobita przez nieznajomego mężczyznę. Jej chłopak postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i dokonać zemsty. W tym celu wynajmuje dwóch bandytów, którzy mają mu pomóc odnaleźć gwałciciela.
Trzy różne spojrzenia na historię Ronny, która potrzebując pieniędzy, by spłacić zaległy czynsz, postanawia kupić ecstasy i sprzedać je po wyższej cenie. Potencjalni klienci podejmują jednak współpracę z policją.
Kiedy młody handlarz narkotyków, Johnny Truelove, porywa Zacka Mazursky'ego, piętnastoletniego brata jednego ze swoich dłużników, sprawy nie układają się zgodnie z planem. Podczas, gdy Johnny desperacko pragnie odzyskać pieniądze, jego ludzie opiekują się Zackiem. Nastoletni zakładnik dobrze bawi się nową sytuacją, zupełnie nieświadomy jej tragizmu, rozpaczy rodziców i wściekłości brata.
Ekranizacja powiećci Joe Connelly'ego, który 10 lat pracował jako kierowca i ratownik w nowojorskim pogotowiu. Bohater cierpi na bezsenność i ma halucynacje. Wszędzie widzi twarz młodej dziewczyny, której nie udało mu się uratować. Zatraca rozeznanie, co jest jawą, a co chorobliwym majakiem. A wszystko przez pracę, która stresuje także jego kolegów z zespołu ratowniczego.
Pierwszy film z Jamajki, który pozostawił po sobie jedną ważną rzecz – muzykę reggae w uszach wszystkich spoza Karaibów. Nieco zelżały scenariusz tej niskobudżetowej produkcji nawiązuje jednak realistycznie do filmów gangsterskich: naiwny chłopak z prowincji Ivan Martin (Jimmy Cliff) przybywa do miasta w poszukiwaniu lepszego losu. Chce tylko nagrać swój przebój, ale reguły gry są bezlitosne. Rzuca się więc w szaloną walkę z gangsterami, którzy działają w przemyśle muzycznym oraz skorumpowanymi policjantami. Szybko staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na Jamajce, ale także buntowniczym bohaterem dla biednych mieszkańców jamajskich slumsów. Miasto jednak odciska swoje piętno na ludziach, Ivan nie jest już tym samym człowiekiem.
Agent FBI ma za zadanie chronić komika, który zdecydował się zeznawać przeciwko mafii. Aktor przed zeznaniami postanawia jeszcze po raz ostatni zaznać uciech w kasynie. Jednak mafia dowiedziała się o "tajnej wizycie" i rozpoczyna się polowanie na niego przez gangsterów.
Zed właśnie przyjechał do pięknego Paryża. Spotyka tu dziewczynę do towarzystwa, Zoe. Spotyka się również ze swoimi starymi znajomymi. Są oni groźnymi przestępcami, którzy planują następnego dnia dokonać napadu na bank.
Opowieść o grupie żyjącej na przedmieściach kalifornijskiej młodzieży, rozpoczynająca się od samobójstwa tytułowego Kena (Adam Chubbuck). Shawn (James Bullard), choć spotyka się z rówieśniczką Zoe (Zara McDowell), ma jednocześnie romans z jej matką (Maeve Quinlan). Tate'a (James Ransone) strasznie denerwują dziadkowie, z którymi mieszka (Patricia Place i Harrison Young). Claude'a (Stephen Jasso) tyranizuje brutalny ojciec (Wade Williams). Peaches (Tiffany Limos) musi udawać niewinną i cnotliwą przed bardzo religijnym ojcem (Julio Oscar Mechoso), choć w tajemnicy uprawia pozamałżeński seks i wolałaby się wyprowadzić z rodzinnego domu.
Trzy historie: średniej popularności aktora uzależnionego od narkotyków, producenta seriali telewizyjnych, który nie potrafi odróżnić rzeczywistości od tworzonych przez siebie produkcji oraz producenta gier, któremu przypadkowo poznana kobieta podaje bardzo silny narkotyk.
Studia w USA kosztują 120 tysięcy dolarów. Możesz dostać stypendium, możesz pójść do armii, możesz mieć bogatych rodziców. Dla Shirley Lyner żadne z tych rozwiązań nie jest pociągające. Zaczyna od opieki nad dziećmi, ale wkrótce trochę przypadkowo trafia w ramiona jednego ze swoich klientów Michaela Beltrana. Gdy ten wynagradza ją plikiem dolarów nie wzbrania się, co więcej zwierza się swojej przyjaciółce Melissie. O pomyśle dowiaduje się Brenda, później Nadine. Od zarobków każdej z nich Shirley pobiera prowizję. Wkrótce „bejbis” mają własne wizytówki i papier firmowy. Shirley nieświadomie uruchamia proces, nad którym zaczyna tracić kontrolę. Na imprezie pojawiają się narkotyki, Brenda postanawia działać na własną rękę, jednemu z klientów nie wystarcza już seks... Nic nie będzie już takie jak przedtem.
Nastoletni Tano (Juan José Ballesta) z okazji ślubu brata dostaje dwudniową przepustkę z poprawczaka. Postanawia spędzić ten czas najlepiej jak potrafi: kradnie by móc kupić alkohol i papierosy, spotyka sie z dziewczyną, pakuje się w problemy, uczestniczy w bójkach, by czuć adrenalinę. Jednak w miarę upływu czasu zdaje sobie sprawę, że dawne rozrywki nie sprawiają mu przyjemności. Pobyt w poprawczaku zmienił jego sposób widzenia świata, a te dwa dni wolności stają się przełomowe w jego życiu.