Programista komputerowy przeżywa najgorszą noc swojego życia, kiedy postanawia wybrać się do Soho na randkę z dziewczyną, którą poznał w kawiarni.
Film ukazuje specyfikę kultury lat siedemdziesiątych. Epokę wolnej miłości, narkotyków i starego, dobrego rocka. Jest 28 maja 1976 r. Grupa nastolatków świętuje swój ostatni dzień roku szkolnego i początek wakacji. Są seniorami w liceum, co daje im prawo "zaopiekowania się" młodszymi kolegami. Mniej lub bardziej brutalnie przeprowadzają rytualne otrzęsiny przyszłych pierwszaków. Zbliża się wieczór, wszyscy czekają na imprezę u jednego z maturzystów. Jednak ta zostaje nagle odwołana. Młodzież rozprasza się po lokalach. Czas umila im, przeważnie bezcelowe, jeżdżenie w kółko po mieście z licznymi atrakcjami w postaci niszczenia skrzynek pocztowych, czy przewracania kubłów na śmieci. W końcu wszystkich obiega wiadomość o imprezie organizowanej pod Księżycową Wieżą. Zjeżdża się masa ludzi.
Druga z trzech ekranizacji kultowej powieści lat 40. Na Ziemię dociera inwazja z obcej planety. Kosmici nie przylatują jednak w pojazdach w kształcie spodków. Z nieba spadają zarodki, które rosną, pasożytując na roślinach. Z nich powstają kokony zdolne do skopiowania człowieka, z którym się zetkną. Tak powstali ludzie mają pamięć pierwowzorów, jednak różni ich całkowity brak uczuć. Niewielka grupa przyjaciół, która widzi wokół siebie zmieniających się ludzi, postanawia zbadać sytuację i przeciwstawić się najeźdźcom.
Orwellowska wizja bezosobowego, wyjałowionego świata, w którym 42-letni Andreas (Trond Fausa Aurvaag) przybywa do obcego miasta, nie wiedząc jak i dlaczego się tam znalazł. Jednak czeka tu na niego dom, praca, a nawet dziewczyna. Z czasem Andreas nabiera przekonania, że z tego miejsca nie ma ucieczki. Poznaje (Per Schaanning) Hugo, który prowadzi go do piwnicy swego domu i pokazuje tajemną szczelinę w ścianie, przez którą Andreas słyszy cudowną muzykę, przywołującą na myśl wszystko to, czego brakuje w jego życiu. Być może szczelina jest braną do innego, lepszego świata. Andreas i Hugo planują ucieczkę.
Przemytnik alkoholu o przezwisku Bandzior za pokaźną sumę przyjmuje propozycję pewnego ekscentrycznego teksańskiego milionera i zgadza się w rekordowym czasie 28 godzin przeszmuglować wielką ciężarówką 400 kartonów piwa "Coors" z Teksasu do Atlanty. W drodze powrotnej, po załadowaniu cennego ładunku, Bandzior zabiera ze sobą pannę młodą, Carrie, która właśnie zbiegła sprzed ołtarza. Jej niedoszły teść, szeryf Buford T. Justice, nie zamierza pozwolić dziewczynie spokojnie odjechać. Rozpoczyna zakrojony na szeroką skalę pościg za Bandziorem.
Odważna i daleko idąca fantazja science-fiction, filmowy debiut Williama Hurta. Grany przez niego dr Jessup postanawia przeprowadzić paramedyczny eksperyment, którego obiektem jest nie kto inny, jak on sam. Zafascynowany środkami chemicznymi stosowanymi przez dawne plemiona, postanawia zażyć je, zamykając się jednocześnie w specjalnej komorze.
Jest rok 1997, trwa Halloween. Dla Corey'a, Jango i ich grupy skaterskiej "The Gromits" to jedna z ostatnich nocy jako licealnych uczniów. Chłopaki czują, że dzieciństwo się skończyło. Nastolatki z entuzjazmem oczekują dorosłej przyszłości. Przeszłość Corey'a zaczyna dawać o sobie znać. Spotyka Jonaha, byłego przyjaciela, a obecnie ofiarę zaczepek Jango. Przez wzgląd na dawną znajomość Corey zgadza się na odprowadzenie kumpla do domu. Spacer po pustych ulicach przedmieść zaczyna zmieniać się w oniryczną podróż, w której rzeczywistość przeobraża się na kształt snu, czasem koszmaru.
Jest rok 1971 i w Wielkiej Brytanii trwa rewolucja obyczajowa. Młodzi chcą się bawić, pić, flirtować i żenić się z własnej woli, a nie z woli rodziców. Ella -żona George'a, który rzadzi rodziną twardą ręką, kocha męża, ale przede wszystkim chce, żeby jej dzieci były szczęśliwe. A dzieci, które od aranżowanych małżeństw wolą rozszerzone u dołu spodnie, chcą po prostu być obywatelami nowoczesnego świata.
Zapatrzony w siebie przedsiębiorca za wszelką cenę realizuje intratne zamówienie, czym doprowadza żonę i współpracowników do szału.
Trwa wojna między kobietami i mężczyznami. Nastolatka Lily stara się uciec od tej przerażającej rzeczywistości.
Niedoszły rockman dostaje po latach drugą szansę na zdobycie sławy i wyrusza w trasę koncertową z zespołem swojego siostrzeńca.
Will Ferrell, Woody Harrelson i André Benjamin wystąpili razem w tej przezabawnej trzy-punktowej komedii o "wielkim" sporcie, zabójczym śmiechu i niezapomnianych latach 70-tych! Jest rok 1976 i jedyną rzeczą bardziej seksowną od Jackiego Moona (Ferrell) jest jego oszałamiająca kariera. Właściciel, trener i główny zawodnik drużyny Flint Tropics - nie wspominając o urzekających zdolnościach wokalnych, które można usłyszeć w hicie "Love Me Sexy" - jest na głównej pozycji. Jednak, kiedy okazuje się, że Tropics mogą nie przetrwać w lidze NBA, Jackie przyrzeka zrobić wszystko, żeby jego drużyna znalazła się w blasku chwały! A zrobi to w iście przebojowym stylu, który rozśmieszy Was do łez!
Dwie zaprzyjaźnione pary wyjeżdżają na wakacje, gdzieś na daleki kraniec Norwegii. Ich celem jest niemal bezludna majestatyczna puszcza. Będąc prawie na miejscu zatrzymują się w przydrożnym barze, gdzie są świadkami ataku na młodą dziewczynę. Stając w jej obronie, ściągają na siebie agresję grupy mężczyzn. Udaje im się jednak uciec wraz z pobitą dziewczyną. Wkrótce jednak okaże się, że najgorsze dopiero przed nimi. Żądni krwi rozjuszeni napastnicy ruszają za nimi w pogoń. W sercu odludnej puszczy rozpoczyna się krwawe polowanie…
Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA, gdzie dowiaduje się, że demon opętał Regan przy pomocy tajemniczej maszyny hipnotycznej doktora Greene`a. Lamont przystępuje do akcji, a pomaga mu w niej duch Ojca Merrina ...