Ip Man prichádza na pozvanie Bruce Leeho do San Franciska. Okrem návštevy karate turnaja, kde Bruce vystupuje, hľadá Ip Man vhodnú školu pre svojho syna Tina. Bruce si svojimi postojmi znepriatelil miestnu čínsku komunitu a Ip Man ako jeho majster pocíti následky jeho činov. Okrem čínskych majstrov sa dostane do konfliktu aj s rotmajstrom Bartonom Geddesom, ktorému sa nepáči, že by kung-fu malo byť súčasťou výcvikového programu námornej pechoty.

Sedemnásťročná Kerou nie je ničím výnimočná. Ako väčšina mladých jej veku nevie celkom, čo chce. Jej kamarátka Yuezhen vie aspoň to, že chce randiť so Shihaom, ktorý je tak trochu rebel a tak trochu intenzívne trénuje na plavecké preteky. Yuezhen vyšle Kerou, aby u Shihaa prezistila šance na úspešný vzťah. Veci sa však tak trochu zamotajú.

Mladá skateboardistka Carrie je typická tínedžerka, ktorá vyrástla vo veľkomeste. Je nešťastná, že musí opustiť ulice mesta a presťahovať sa k svojmu otcovi Hankovi na konský ranč vo Wyomingu. So svojím skateboardom a bez jediného kúska betónu alebo rampy sa tu cíti veľmi osamelá a urobila by čokoľvek, len aby sa mohla vrátiť späť do mesta. Medzitým sa však spriatelí s divokým koňom menom Flicka, čiernou kobylou mustanga, ktorá je rovnako tvrdohlavá ako Carrie. Medzi dievčaťom a kobylou sa vyvinie výnimočné puto a Carrie otvorí svoje srdce nielen svojmu otcovi, ale aj miestnemu sympatickému mladíkovi. Lenže potom Flicku odvezú preč a jej život sa ocitne v ohrození. Carrie sa rozhodne, že kobylu zachráni a privedie ju späť domov.

Slovensko v predvečer vypuknutia druhej svetovej vojny. Rodina mladého Žida Martina Friedmanna sa zíde na oslave jeho bar micva a slávnostne si sľúbia, že sa o rok opäť stretnú pri jednom stole; vojnové búrky a antisemitský fanatizmus však každého z nich zavedú na úplne inú cestu.

Po 14-tich rokoch od natočenia nemého filmu Jánošík od bratov Siakeľovcov sa režisér Martin Frič znova vracia k téme zbojníka Juraja Jánošíka. Predlohou sa mu stala divadelná hra Jiřího Mahena z roku 1910. Príbeh filmu sa pridŕža legendy o zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi tak, ako to bolo aj v prvom Jánošíkovi. Čiže po dejovej línii Fričov Jánošík nesie veľa spoločných znakov so Siakeľovským. Rozdiel je v ponímaní hlavného hrdinu. Fričov Jánošík je vykreslený ako rebel a burič, čo sa spája s predstavou romantického hrdinu. Jánošík všade vystupuje ako smelý a nebojácny muž. Zdôrazňujú to aj piesne pospolitého ľudu, ktoré ospevujú činy svojho zbojníka.