„Amarcord“ neretai vadinamas autobiografiškiausiu Federico Fellini filmu. Pats režisierius jį ne sykį pristatė kaip savo jaunystę atspindinčią kino novelę. Gimtuoju italų kino autoriaus dialektu „amarcord“ reiškia „Aš prisimenu“. Fellini pasakoja apie savo paauglystės metus Italijoje. Ketvirtojo dešimtmečio miestelis, valdomas fašistų valdžios, pilnas gyvų personažų, keistuolių ir svajotojų. Filme nėra siužeto, bet yra vaikiškos atminties nuotrupos, suvienytos į didžiulės nostalgijos ir nacionalinės sielos paieškos mišinį. Režisieriaus alter ego tampa žavus šviesiaplaukis jaunuolis Titas. Tačiau visi asmeniški prisiminimai ir išgyvenimai perkurti, transformuoti ir įvilkti į sapnų bei fantazijos rūbą. Realūs įvykiai pinami su tais, kurie tik galėjo įvykti, arba su tais, kurie tik įsivaizduojami buvę.

Naujojo filmo veiksmas vyksta praėjus 30-čiai metų nuo originaliųjų vaiduoklių medžiotojų šlovės dienų. Verčiama aplinkybių, vieniša motina (aktorė Carrie Coon) su dviem vaikais – Fibe ir Trevoru persikelia gyventi į nedidelį miestelį Oklahomoje – į vaikų senelio Egono namus. Ko vaikai nežino – kad jų senelis Egonas Spengleris (jį pirmuosiuose filmuose vaidino 2014-aisiais miręs aktorius Harold‘as Ramis) yra vienas iš legendinių „Vaiduoklių medžiotojų“, kuriuos dabar žmonės visiškai užmiršę. Belandžiodami naujuose namuose, Fibė su Trevoru vieną dieną aptinka senelio daiktus: keistų įrenginių, užrašų bei nežinomos paskirties aparatūros. Smalsūs paaugliai pamažu sužino vis daugiau detalių apie šlovingą, pavojingą ir be galo įdomią Egono Spenglerio praeitį. O kuomet naujųjų namų apylinkėse ima dėtis keisti antgamtiniai reiškiniai, Fibė ir Trevoras yra vieninteliai, galintys juos sustabdyti.

Ką daryti paprastam mokytojui, kurį su tenksmu išvijo iš darbo? Kaip išmaitinti šeimą? Užkietėjęs avantiūras Gasas ir jo draugužė pasiūlo vargšeliui Čarliui lengvai susišluoti krūva pinigų. Tereikia prigąsdinti dvasininką, mėgstantį lankytis internetinuose porno tinklapiuose. Bet genealus planas žlunga dėl absurdiškai susiklosčiusių aplinkybių.

Tinginys Džo Bauversas dirba armijoj, bet ne kareiviu, o bibliotekininku ir gyvena ramų ir neveiksmingą gyvenimą. Pentagonas nematomą vienišių padaro bandomuoju triušiu naujam projektui, kuris yra labai įslaptintas. Čia žmonės yra užmigdomi dirbtiniu miegu, kad pilnai užsikonservuotų kiek tai metų į priekį. Eksperimentas laikui bėgant užsimirštamas ir Džo nekontroliuojamai pramiega 500 metų ir pabunda kartu su taip pat eksperimente dalyvavusia mergina Rita Probandin. Visas pasaulis yra valdomas durnumo – tikrąją to žodžio prasme, nes žmonių intelekto lygis visiškai nukrito. Taigi visas pasaulis yra apgyvendintas visiškais debilais ir idiotais, todėl Džo ir Rita tampa protingiausiais žmonėmis žemėje...

Jau praėjo dveji metai, kai antipatiškos būtybės terorizavo Groverzbendo gyventojus. O Braunų šeima buvo priversti palikti savo namus. Laimei jų sūnus grįžo, ir pačiu laiku, - išlikę kramtukų kiaušiniai atgijo.

Ieškodamas būdo pasprukti nuo gimtąjame miestelyje įsisenėjusio gyvenimo, Tripas (akt. Lucas Till) – abiturientas, susikonstruoja monstrišką mašiną iš įvairiausių automobilių laužo dalių. Netoliese esančiame naftos gavybos punkte nutinka keistas nutikimas ir jo metu pasirodo podirvinis padaras, demonstruojantis pomėgį bei talentą greičiui, rodos, jis ir bus neįprastas, tačiau naujasis Tripo draugas už gimtojo miestelio ribų.

Filmo herojų Stiveną Kovaką draugė išmeta iš namų. Tad jam tenka įsikurti naujame bute. Stivenas kviečiasi įvairius paslaugų naujakuriams tiekėjus. Čipas atvyksta įvykdyti užsakymo, o randa ne tik klientą – bet dėmesingą draugą. Stivenas visai neketino užmegzti draugystės su Čipu, o po kiek laiko, ši įkyri bičiulystė pradėjo slėgti Stivena. Kaip atsikratyti prielipa?

Sedė Džouns visada svajojo apie vestuvių ceremoniją bažnyčioje, kurioje lankosi jos šeimos nariai. Jaunikis jau surastas, tačiau Šv. Augustinos bažnyčioje beliko viena laisva vieta tuoktuvėms per artimiausius dvejus metus.