„Amarcord“ neretai vadinamas autobiografiškiausiu Federico Fellini filmu. Pats režisierius jį ne sykį pristatė kaip savo jaunystę atspindinčią kino novelę. Gimtuoju italų kino autoriaus dialektu „amarcord“ reiškia „Aš prisimenu“. Fellini pasakoja apie savo paauglystės metus Italijoje. Ketvirtojo dešimtmečio miestelis, valdomas fašistų valdžios, pilnas gyvų personažų, keistuolių ir svajotojų. Filme nėra siužeto, bet yra vaikiškos atminties nuotrupos, suvienytos į didžiulės nostalgijos ir nacionalinės sielos paieškos mišinį. Režisieriaus alter ego tampa žavus šviesiaplaukis jaunuolis Titas. Tačiau visi asmeniški prisiminimai ir išgyvenimai perkurti, transformuoti ir įvilkti į sapnų bei fantazijos rūbą. Realūs įvykiai pinami su tais, kurie tik galėjo įvykti, arba su tais, kurie tik įsivaizduojami buvę.

1960 metais Naujojoje Zelandijoje, tikrame pasaulio užkampyje, Burtui Munro šauna į galvą beprotiškas sumanymas - išėjus į pensiją, perdirbti 1920 metų motociklą ir įgyvendinti savo svajonę - nuvykti į „Greičio savaitę“ Solt Leik Sityje, Jutoje. Su ilgus metus konstruotu motociklu, neturėdamas pinigų, be jokios palaikymo komandos ir nugalėdamas daugybę sunkumų, jis ne tik nuvyksta į Bonvilį, bet ir 1967 m. pasiekia naują pasaulio greičio rekordą. Ir ne vieną, o daugelį kartų.

XIX amžiaus vidurys. Nebylė Ada išteka už Naujojoje Zelandijoje gyvenančio Stiuarto ir palieka gimtąją Škotiją tik su dviem brangenybėmis – dukterimi Flora ir numylėtuoju pianinu. Stiuartas atsisako nugabenti pianiną į namus ir palieka numestą ant kranto. Nuo šešerių nekalbanti Ada sugeba išreikšti vyrui savo neapykantą. Šiai stipriai moteriai tylėjimas – ne visada sutikimo ženklas. Ji viską girdi, tačiau su aplinkiniais bendrauja rašteliais ir muzika. Kokie iš tiesų jausmai kunkuliuoja šios tvirtos moters viduje, suvokia gal tik jos mažoji fantazuotoja duktė Flora. Laukinį primenantis Stiuarto kaimynas Beinsas nusiperka pianiną, kuris Adai atstoja balsą. Moteris gali atgauti instrumentą, tačiau turi ateiti į kaimyno namus ir išmokyti jį groti. Šios pamokos panardina filmo veikėjus į tikrą aistrų verpetą...

1968 – ieji. Džudas (akt. Jim Sturgess) – neturtingas Liverpulio vaikis, emigrantas – nelegalas, atvykęs į JAV ieškoti savo tėvo. Vos išlipęs į krantą jis randa tai, ko mažiausiai tikėjosi – tikrus draugus, nuotykius ir, žinoma, meilę. Sutikęs pašėlusį vyruką vyruką Maksą (akt. Joe Anderson) Džudas randa jame geriausią draugą. Jau pirmo apsilankymo Makso namuose metu Džudas pastebi nuostabią draugo seserį Liusi (akt. Evan Rachel Wood), o po kiek laiko įsitraukia į aistringą ir permainingą meilės nuotykį su mergina, gedinčia Vietnamo kare žuvusio mylimojo. „Aplink visatą“ – tai filmas, alsuojantis laisve, meile, pacifizmu, hipiška dvasia, muzika ir parodantis gyvenimo pokyčius karo ir laikmečių akistatoje.

1963 metai. Po dar vienų nesėkmingų santykių ponia Flaks su savo dviem dukterimis persikelia į Rytinę Amerikos pakrantę pradėti gyvenimo nuo pradžių. Šis gyvenimo žingsnis ir lengvabūdiški motinos santykiai su vyrais labai nepatinka vienuole ketinančiai tapti jos dukteriai Šarlot. Naujame mieste motina greitai užmezga santykius su vienišu prekybininku. Regis, niekas nepasikeitė, tačiau Šarlot netikėtai ir pati įsimyli vietinį vaikiną. Jaunylė duktė Keit dievina plaukimą, tačiau nelaimingo atsitikimo metu vos nenuskendo. Taip ateina metas, kai moterys išgyvena labai svarbius savo gyvenimo momentus...

Trys šaunieji muškietininkai Atas, Aramis ir Portas sugrįžta į mūšio lauką. Jie buvo trumpam išsiskyrę, o dabar vėl susiburia, kad atkeršytų ir pamokytų arogantišką Prancūzijos karalių Luisą XIV-ąjį, kuriam iki šiol yra ištikimas muškietininkas D`Antarjanas. Neapykanta karaliui pasiekia kritinę ribą, kai šis be jokios priežasties išsiunčia Ato sūnų Raulį į karą, kad galėtų globoti jo sužadėtinę. Jaunuolis žūsta ir jo tėvas su amžinais draugais nusprendžia surasti kalėjime paslaptingai saugomą žmogų su geležine kauke. Nedaug kas žino, kad jis yra karaliaus Louiso XIV-ojo brolis-dvynys.