Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.
Walt Kowalski to staroświecki, zamknięty w sobie weteran wojny. Poznajemy go w momencie, gdy stracił żonę. Odseparowany od rodziny i sąsiadów stara się prowadzić spokojne życie. Los mu na to jednak nie pozwala, ktoś bowiem usiłuje ukraść jego samochód - tytułowe Gran Torino. Nieprzyjemne zdarzenie owocuje z czasem prawdziwą przyjaźnią między nim, a młodym Azjatą, mieszkającym w domu obok.
"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.
Inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela postanowił połączyć siły z kapitanem drużyny rugby RPA, Francois Pienaarem, by zjednoczyć ich kraj. Nowo wybrany prezydent mobilizuje słabo rokującą drużynę rugby RPA podczas niezwykłego meczu na Mistrzostwach Świata w 1995 roku. Wierzy w ogólnoludzki wymiar sportu – ponad podziałami rasowymi i ekonomicznymi. Wykorzystując sport chce zakończyć dekadę nienawiści między białymi i czarnymi mieszkańcami RPA.
Frank przez całe życie ciężko pracował, by zapewnić szczęśliwe życie rodzinie. Po śmierci żony odkrywa, że właściwie nie zna dorosłych już dzieci. Wyrusza w podróż, podczas której chce odwiedzić każde z nich i jak najwięcej się o nim dowiedzieć. Ku jego zaskoczeniu okazuje się, że David, Amy, Robert i Rosie wcale nie mają się tak dobrze, jak sądził.
Paul (Ryan Reynolds) jest Amerykaninem pracującym w Iraku. Po ataku przez grupę Irakijczyków budzi się pogrzebany żywcem w trumnie. Ma przy sobie tylko zapalniczkę i komórkę. Prowadzi wyścig z czasem, aby uniknąć śmierci.
Po raz pierwszy spotykamy Williama Keane na dworcu autobusowym, gdzie desperacko stara się odnaleźć swoją 6-letnią córeczkę, która zaginęła kilka miesięcy wcześniej. Keane włóczy się po dworcu wspominając wydarzenia tamtego tragicznego dnia. Żyje w zawieszeniu pomiędzy dniami spędzanymi na bezskutecznych poszukiwaniach i nocach wypełnionych alkoholem i narkotykami. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia spotyka młodą kobietę i jej 7-letnią córkę, które mają poważne problemy finansowe. Nieoczekiwanie Keane postanawia im pomóc. Nie można do końca być pewnym, czy jego nagłe zainteresowanie przede wszystkim dziewczynką wynika z jego ojcowskiej potrzeby, czy raczej kieruje nim jakiś inny, mroczny i przerażający motyw...
Po śmierci ukochanej żony Jane, Paul Clark (James Woods) samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Przypadkowe spotkanie z Mary (Anne Archer) prowadzi do romansu i małżeństwa. Przed Mary trudna praca - musi zdobyć serca dzieci i uczynić z domu Jane swój własny. Czy jej się uda?