Daniel Daréus egy sikeres karmester, pályája éppen a csúcspontján van. Magánélete azonban közel sem hozott számára sikereket: magányos, sőt már-már szánalmas látni, hogy a karrierjéhez vezető út mennyire kicsavarta és kiégette. A szenvedés olyan fizikai és lelki törést okoz benne, ami odavezet, hogy Daniel hirtelen feladja pályáját és visszatér abba az észak svéd kisvárosba, ahol gyermekkorát töltötte. Hírnevének köszönhetően, ahogy az már egy kisvárosban lenni szokott többen csodálattal és kíváncsian, míg vannak akik gyanakvóan figyelik. Aztán egy nap felkérik, hogy vállalja el a város apró templomi kórusának irányítását. És a csütörtökönkénti dalolgatás közben mindenről és mindenkiről sok minden kiderül...
Wyatt és Billy egy jól sikerült drogüzlet után motorra szállnak és nekiindulnak Amerikának. Különösebb cél nélkül tartanak Los Angelesből New Orleans felé. A két "vadnak született" hippit sehol sem fogadják kitörő örömmel, egy kisvárosban börtönbe is kerülnek. Itt megismerkednek a helyi társaságból úgyszintén kilógó alkoholista ügyvéddel. Kiszabadulásuk után George is velük tart.Dennis Hopper road movie-ja évtizedek óta kultuszfilm. Tandarab és kötelező látvány. A temetőjelenet pszichedelikus montázsa Antonioni Zabriskie Pointjának vonatkozó képsorával egyetemben az ellenkultúra egyik emblémája lett. 1969-ben így nézett ki az amerikai álom a leálló sávból.
Ó, azok a csodálatos hatvanas évek! Akkor még őszinte volt a rock and roll és bárkiből egy perc alatt sztár lehetett! 1964: a Beatles meghódítja Amerikát. Az angol invázió új hangzásokat hozott az amerikai zenébe. Guy jazz-fanatikus srác, aki szülei unalmas üzletében dolgozik. Miután a környékbeli banda dobosa kéztörés miatt nem tud zenélni, Guy beugrik helyette. Újfajta ritmusai feldobják a lassú számokat és rögtön megfogják a többi srácot is. A Wonders hihetetlenül rövid időn belül garázsbandából sztárrá válik. Hamarosan a toplisták élére kerülnek és aranylemezes sztárok lesznek. Amerre csak járnak turnézni, mindenhol rengeteg lány rajong értük és sikoltozik a koncertjeiken. És ez még csak a kezdet! A folytatás azonban egy kicsit rosszabb lesz, mivel a csúcson maradni a legnehezebb...
Melea Matin imád táncolni, de úgy érzi korlátok közé szorítják az egyetem szabályai. Álmai megvalósításához kibérel egy helyet táncteremnek, ahol modern hip-hop stílusban fellépve előadhatják a Rómeó és Júliát. Mindeközben problémák adódnak a csapatával is, és Melea-nak mindent bele kell adnia ha nem akar kudarcot vallani.
A történet a karizmatikus lengyel festőről, Wladyslaw Strzeminskiről szól. A háború után műveit az aktuális társadalmi és politikai helyzet miatt a kommunista elit ellenezta. Kizárták az egyetemről, ahol addig tanított, illetve mindenféle módon meggátolták művészeti tevékenykedését, ennek ellenére ő kitartott saját művészi szabadságának követése mellett.
A tízéves Melanie, egy hentes lánya, tehetséges zongorista. Konzervatóriumba készül, ám a vizsgán a zsűrielnök, a nagyhírű zongorista, Ariane megzavarja, és a karriernek lőttek mielőtt az elkezdődött volna. Bő 10 év telik el, Melanie (a Gyermekben befutott Deborah Francois alakítása) állást kap egy ügyvédtől, feladata, hogy annak zongorista feleségét, Arianét segítse a kották lapozásával. Hosszú évek várakozása után Melanie előtt nyitva áll a bosszú lehetősége.
Ursula és Janet, a két korosodó nõvér egy kis cornwalli halászfaluban él 1936-ban. A hatalmas vihar után sebesült, fiatal férfit találnak a házuk elõtt, a tengerparton. Andrea felbukkanása felborítja a két nõvér életét. A zsarnokoskodó Janet, a háborús özvegy valósággal kisajátítja az idegent, akibe a visszahúzódó, szerényebb Ursula beleszeret. A férfi egyébként lengyel hegedûmûvész, aki Amerikába szeretne menni. A helybéliek rossz szemmel nézik az események alakulását, különösen, amikor Andrea összebarátkozik a közelben vakációzó orosz nõvel.
Három világhírű rendező egy-egy hamisítatlan New York-i történetet mesél el. Scorsese Élettapasztalatok epizódja Dosztojevszkij A játékos című elbeszélésén alapul, a rögeszméjével vívódó, önmegaláztatásra hajlamos festő és modelljének szenvedélyes, tragédiába torkolló kapcsolatát mondja el. Coppola napfényes szerenádjában, Az élet Zoe nélkül című epizódban fölcserélődik a gyerekek és a felnőttek világa. A befejező részben (Ödipusz, mi fáj?) Woody Allen hősét rémálom kínozza, az életét megkeserítő anya figurája ölt gigászian nyomasztó méretet.
Nagy népszerűségnek örvend az Amerikai álom című tehetségkutató show. Mindenki szereti: a producereknek hízik a mája a nézettségi lista és a bukszája a bevételek láttán, a nézők szurkolnak az új tehetségeknek, jelöltekben pedig sosincs hiány. Egyedül csak a show házigazdája, Martin Tweed unja az egészet, alig várja, hogy valami izgalmas történjen a műsorban. Ezúttal olyan "nagyágyúk" indulnak, mint Sally, a céltudatos liba, Sholem, a rappelő kántor és az arab emigráns Omer. Amikor kiderül, hogy az újonnan megválasztott amerikai elnök is zsűrizni fog, egy arab terrorszervezet merényletet tervez.
Isabel Walker (Kate Hudson) tipikus kaliforniai lány, aki azért érkezett Párizsba, hogy meglátogassa várandós nővérét. Roxeanne (Naomi Watts) romantikus hangú költő, és éppen most hagyta el a férje. Úgy tűnik, semmi sem akadályozhatja már meg a válást. Időközben Isabel beleszeret egy nős francia diplomatába (Thierry Lhermitte), akiről kiderült, hogy Roxy férjének nagybátyja. Ahogy nő a zűrzavar, úgy kerül szembe egymással az amerikai idealizmus és a Walker lányok független szelleme a Persand család jellegzetesen francia kifinomultságával és merev racionalizmusával. A két család viszonyát tovább bonyolítja egy Roxy tulajdonában lévő festmény, melyről kiderül, hogy több millió dollárt ér.