Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej w Ameryce. Don Vito Corleone jest głową jednej z pięciu mafijnych rodzin w Nowym Jorku. Wraz z pomocą synów Sonny'ego i Freda oraz Toma Hagena -który oferuje swoje usługi w zakresie prawnym - cieszą się uznaniem wśród wielu znanych i ważnych osobistości. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Don Vito odmawia współpracy w handlu narkotykami.

Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.

Piętnastoletnia Leyna, córka białej Niemki i czarnoskórego ojca, poznaje Lutza - syna znaczącego oficera SS oraz członka Hitlerjugend, do którego przynależność była obowiązkowa dla wszystkich aryjskich chłopców od 1936 roku. Leyna i Lutz zakochują się w sobie, narażając własne życia na niebezpieczeństwo, gdy wokół nich nasilają się prześladowania Żydów i osób "nieczystych rasowo".

Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród "świty" wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się 10 metrów pod ulicami Berlina?

Francja, rok 1943. Dwie śliczne i zupełnie różne siedemnastolatki, Alice (Flore Bonaventura) i Lisette (Louise Herrero) wraz z innymi Alzatkami zostają wysłane do niemieckiego obozu pracy.

Oto jeden z najbardziej urokliwych filmów wszech czasów! Po nieumyślnym wtargnięciu autem w ogród sąsiadów, 72-letnia Daisy Werthan traci polisę ubezpieczeniową. W trosce o nowe auto, bez zgody właścicielki syn staruszki zatrudnia Hoke'a, czarnoskórego kierowcę. Daisy nie ukrywa niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Nie chce jeździć z mężczyzną i krytykuje go za wszystko. Zobacz jak relacja, która nie miała miejsca bytu stopniowo zaczyna przeradzać się w prawdziwą przyjaźń...

Adaptacja pamiętników Rocco Barbelli, który jako Rocky Graziano w latach 1947-1948 był bokserskim mistrzem świata wagi średniej. Rocco (Paul Newman), syn włoskich imigrantów, przechodzi w nowojorskim East Side twardą szkołę życia. Na szczęście spotyka menedżera, który odkrywa jego talent bokserski. Gdy skorumpowane środowisko zaczyna go szantażować, udaje chorobę. W końcu dostaje zgodę na stoczenie mistrzowskiej walki.

Wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Sydneya Pollacka film opowiada o fascynujących losach duńskiej pisarki Karen Blixen (Meryl Streep), obdarzonej silną wolą kobiety, która około roku 1914 wyjechała do Kenii, by wraz ze swym niewiernym mężem (Klaus Maria Brandauer) założyć tam plantację kawy. Ku swemu zdumieniu wkrótce pokochała Czarny Ląd, jego mieszkańców i tajemniczego myśliwego (Robert Redford), z którym połączył ją namiętny romans.

Opowieść obejmująca dziesięciolecia, opisująca miłość, wytrwałość oraz podróż kobiety ku samodzielności. Mimo licznych trudności, Celie odnajduje niezwykłą siłę i nadzieję w niepodważalnych więzach siostrzanej solidarności.

Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!

Błyskotliwy wynalazca zamierza zrewolucjonizować świat motoryzacji, projektując samochód przyszłości.

Adaptacja skandalizującej powieści japońskiego pisarza Junichirô Tanizaki, p.t. "Kagi". Akcja filmu została umiejscowiona we faszystowskich Włoszech, w okresie drugiej Wojny Światowej. Bohaterem obrazu jest starszy mężczyzna ogarnięty obsesją na punkcie dużo młodszej żony. Gdy kobieta ta wdaje się w romans, staje się on biernym obserwatorem miłosnych schadzek... Tak jak w przypadku większości dzieł Tinto Brassa "Klucz" wzbudził dużo kontrowersji. Po raz kolejny światowa krytyka zastanawiała się, gdzie jest granica pomiędzy erotyką a pornografią?