Dramat samurajski. Epicka opowieść, której treścią jest historia mieszkańców pewnej japońskiej wioski nękanej i co roku najeżdżanej przez bandę 40-tu opryszków zabierających jej mieszkańcom coroczny dorobek ich ciężkiej pracy na roli. Zdesperowani rolnicy wynajmują do obrony przed bandytami roninów - samurajów "bez pana", którzy za przysłowiową "garstkę ryżu" podejmują walkę z najeźdźcami.

Ekranizacja pierwszej części trylogii Tolkiena, "Drużyna Pierścienia" zapoznaje widzów z czarodziejskim światem Śródziemia i jego mieszkańcami - ludźmi, hobbitami, elfami, krasnoludami, czarodziejami, trollami i orkami. W tej części trylogii młody i nieśmiały hobbit Frodo Baggins (Elijah Wood) odziedzicza pierścień - Jedyny Pierścień, narzędzie władzy absolutnej, które pozwoliłoby Sauronowi, mrocznemu Władcy Mordoru, rządzić Śródziemiem i zniewolić zamieszkujące je ludy. Frodo, wraz z lojalną kompanią hobbitów, ludzi, czarodzieja, krasnoluda i elfa, musi zabrać Pierścień do Szczelin Zagłady, gdzie został kiedyś wykuty, i zniszczyć go raz na zawsze. Taka podróż oznacza zapuszczenie się głęboko do krainy Czarnego Władcy, gdzie gromadzi on armię orków. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale i z wewnętrznymi waśniami, oraz niszczącym wpływem samego Pierścienia. Przyszłość świata i przeznaczenie drużyny są ze sobą splecione.

Waleczny młodzieniec o imieniu Ashitaka broni swej wioski przed złym potworem. Chłopak zwycięża – ale demon rzuca na niego klątwę, której efektem jest powolna, nieunikniona śmierć. Jedynym ratunkiem może być pomoc legendarnego boga zwierząt Shishi-Gami. Ashitaka wyrusza na jego poszukiwanie. Wkrótce staje się świadkiem bitwy pomiędzy przedstawicielami cywilizacji a siłami natury, które, zagrożone przez człowieka, wypowiedziały mu wojnę. Oddziałem leśnych stworzeń dowodzi wychowana przez białą wilczycę księżniczka Mononoke. Ashitaka musi opowiedzieć się za jedną ze stron. [Monolith Films]

W historii kina tylko nieliczne produkcje mogą się równać rozmachem z "Dziesięciorgiem przykazań" (1956) - wyreżyserowanym przez Cecila B. DeMillea remakiem jego własnego filmu. To monumentalne widowisko kręcono w Egipcie oraz na Gorze Synaj, a na jego potrzeby powstał jeden z największych planów filmowych jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest to biblijna opowieść o życiu Mojżesza, który wychowany na dworze faraona odrzuca bogactwo i zaszczyty, by poprowadzić swój lud ku wolności.

Japonia, XIX wiek. Zatoichi (Takeshi Kitano) to niewidomy tułacz, który zarabia na życie, uprawiając hazard i dorabiając jako masażysta. Ale za tą fasadą kryje się Zatoichi-mistrz miecza, obdarzony błyskawicznym refleksem i cięciami zapierającymi swą precyzją dech w piersiach. Zatoichi dociera do odległego górskiego miasteczka opanowanego przez gang Ginzy (Ittoku Kishibe). Bezwzględny Ginzo pozbywa się każdego, kto stanie mu na drodze, szczególnie skutecznie, odkąd zatrudnił Hattoriego (Tadanobu Asano), potężnego samurajskiego ronina. Wkrótce złowrodzy najemnicy Ginzy zaczynają polować na Zatoichiego. Ze swoim legendarnym mieczem u boku Zatoichi podąża ścieżką swego przeznaczenia.

Francesco Bernardone po powrocie z wojny ciężko choruje i doznaje objawienia, zaczynając życie zbudowane na ubóstwie, czystości oraz posłuszeństwie. Otoczony przez młodych naśladowców zakłada wspólnotę w ruinach kościoła San Damiano.

Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu "Biblia" w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w "Dotyku anioła" Romę Downey.

Na tyłach domu Glena zostaje usunięte ogromne, stare drzewo - pozostaje po nim równie ogromna, a w dodatku tajemnicza dziura. Glen z siostrą pozostają sami w domu przez 3 dni, gdy ich rodzice muszą na trochę wyjechać. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, związane z istnieniem tajemniczej dziury.

"Genezis" zaplanowano jako prolog monumentalnego cyklu biblijnego pt. "Stary Testament". Fabuła utworu nawiązuje bezpośrednio do początkowych fragmentów Księgi Rodzaju, od stworzenia świata do potopu. Sędziwy starzec opowiada dzieje świata, a ilustracją jego wywodów są sceny z życia koczowniczego plemienia. Wędruje ono przez pustkowia i zmaga się z surowymi prawami natury. Niestety, dopuszcza się też coraz poważniejszych wykroczeń przeciwko Stwórcy, który postanawia wyniszczyć swój lud. Wybiera wszakże jedynego sprawiedliwego. Jest nim Noe.