„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.
Mažasis Valkata atleistas iš darbo, nes jo vieton pastatyta mechaninė mašina. Dabar, kai pasaulį purto didžioji depresija, jis prisijungia prie milijoninės bedarbių minios.
Tai pasakojimas apie neturtingą kino afišų klijuotoją, aistringą kino mylėtoją bei jo mažametį sūnų, iš kurio pirmąją darbo dieną pavagiamas dviratis. Be šios, tuomet itin populiarios transporto priemonės, jis niekaip negali dirbti, todėl ekonominės krizės apimtos pokario Romoje Antonio Ricci nieko kito nelieka, kaip pasitelkus į pagalbą savo mažametį sūnų Bruno, kuriam tėtis yra lyg Dievas, žūtbūt rasti ir susigrąžinti pavogtą dviratį per dieną, nes kitaip neteks savo išsvajoto darbo, kuriam gauti, išsiperkant dviratį, teko parduoti visą savo patalynę ( jo žmonos Marijos kraitį). Bedarbiui Antonijui dviratis – vienintelė galimybė ištrūkti iš skurdo, todėl jo paieškos tampa gyvybiškai svarbios.
Kai pievose brėkšta vaiskus rytas ir gimsta nauja gyvybė, prasideda nesenstanti Bembio istorija. Miško glūdumoje stirniukas Bembis žengia pirmuosius netvirtus žingsnius ir su draugais triušeliu Trepsiu ir šešku Gėle trokšta pažinti naująjį pasaulį. Ieškodami nuotykių jie slidinėja ant „kieto“ vandens, dūksta, laksto po mišką ir susipažįsta su visais jo gyventojais. Lydimas išmintingos draugės Pelėdos, jaunasis princas daug sužino apie meilę, netektį ir apie gyvenimą…