Prokurator Adam Bonner zostaje oskarżycielem w sprawie młodej kobiety, która usiłowała zastrzelić swojego męża, przyłapanego na zdradzie. Niespodziewanie okazuje się, że obrońcą oskarżonej Doris ma być jego żona Amanda, która uważa, że kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, nie są sądzone sprawiedliwie. Poza tym, postanawia udowodnić swojemu mężowi, że jest zdolna wygrać tę sprawę. W domu państwa Bonnerów nastają ciężkie czasy...
Tancerz Guy Holden (Fred Astaire) zakochuje się w Mimi Glossop (Ginger Rogers), uwodząc ją śpiewem i tańcem - m.in. klasyczną piosenką Cole'a Portera - "Night and Day". Oboje czeka jeszcze nieco tarapatów, zanim będą mogli się pobrać.
Jest rok 1962. Podczas trwającego kryzysu kubańskiego Amerykanie obawiają się wojny. Nastolatkowie znajdują rozrywkę w horrorach reżysera Lawrence'a Woolseya.
Aby utrzymać historyczną posiadłość, arystokratyczne angielskie małżeństwo, Hilary i Victor Rhyallowie, udostępnia obiekt turystom. Pewnego dnia do zamku przyjeżdża amerykański milioner. Zwiedzając zamek, trafia do prywatnej części rezydencji i poznaje hrabinę Rhyall. Przystojny mężczyzna wywiera na arystokratce duże wrażenie. Opuszcza zamek w nadziei, że znajomość przekształci się w romans. Przeczucie go nie myli: hrabina znajduje pretekst, by przyjechać do Londynu, gdzie spędzają razem tydzień. Victor domyśla się prawdy.
Syn żydowskich emigrantów Elliot Teichberg pracuje jako dekorator wnętrz w Nowym Jorku. Jego rodzice, Jake i Sonia, prowadzą motel El Monaco w niedalekim Bethel. Latem 1969 r. Elliot przybywa do miasteczka, by ratować interes rodziców. Do końca wakacji ma spłacić zadłużenie w miejscowym banku. Gdy dowiaduje się, że w pobliskim miasteczku nie wydano zgody na organizację festiwalu muzycznego, postanawia wykorzystać ten fakt. Zgłasza się do promotora imprezy Michaela Langa z propozycją użyczenia motelu na bazę festiwalową.
Bohaterka tej zabawnej historii to Georgia, wykładowczyni greki klasycznej na uniwersytecie w Atenach. Wskutek cięć budżetowych traci jednak posadę i musi poszukać nowego zajęcia. Ostatecznie zostaje przewodniczką wycieczek, jeszcze nie zdając sobie sprawy z tego, co ją czeka. Szybko jednak uświadamia sobie, że to wyczerpująca i bardzo niewdzięczna praca. Na dodatek jej chlebodawczyni, Maria, twierdzi, że ma ona najgorszą opinię wśród turystów, którzy uważają, że jest po prostu nudna. Tymczasem Georgia robi, co może, by sprostać obowiązkom. Ale dostaje grupę, która w ogóle nie chce jej słuchać, bo bardziej interesuje się pamiątkami z podróży niż opowieściami o historii Grecji. Przewodniczka narzeka też na gburowatego kierowcę. W końcu oficjalnie powiadamia Marię, że oprowadza ostatnią grupę i zamierza zrezygnować z pracy. Ale następnego dnia wydarzy się coś, co pozwoli jej inaczej spojrzeć na turystów i swoje zajęcie.
Rok 1944. Komendant obozu jenieckiego, major Otto Hecht, wielki koneser dzieł sztuki i były marszand, wykorzystuje więźniów do prac archeologicznych. Znalezione skarby nie trafiają jednak do Berlina, lecz do Szwajcarii, do siostry majora. Tymczasem grupa jeńców planuje ucieczkę. Więźniowie chcą nie tylko odzyskać wolność, ale także ukraść bezcenne dzieła sztuki, ukryte w pilnie strzeżonym klasztorze. Wraz z greckim ruchem oporu opanowują obóz. Major Hecht, który również marzy o zdobyciu skarbu, przyłącza się do buntowników
Louden Trott jest utalentowanym nowojorskim prawnikiem pracującym w dużej firmie. Niebawem ma poślubić córkę szefa, piękną Wendy Worthington. Przyszły teść w przeddzień ceremonii ma jedną prośbę - Louden ma dostarczyć do autobusu jadącego do Filadelfii niejaką Nikki. Dziewczyna wychodzi warunkowo z więzienia po odbyciu czterech lat kary za zabójstwo. Zamierza dowieść swej niewinności i znaleźć mordercę. Louden zostaje wmieszany w wendetę, która zmienia jego życie.