Viktorija ir Polas (akt. Keanu Reeves) susitinka autobuse. Ką tik iš karo grįžęs vaikinas apgina žavią merginą nuo dviejų įkyruolių. Už tai jį išlaipina. Pasirodo, kad visai netoli Viktorijos namų. Kaip tik ją, eidamas takeliu, ir susitinka Polas. Viktorija prisipažįsta bijanti eiti namo, nes po romano su savo mokytoju ji pastojo, o jos tėvas už tai dabar gali ją net užmušti. Tačiau abu netikėtai susitikę jaunuoliai suranda išeitį. Polas turi apsimesti Viktorijos vyru, kiek su ja pagyventi, o po to neva išsiskirti. Tačiau jų tokius praktiškus planus netikėtai sugriauna meilė...

Antrojo pasaulinio karo belaisvis vokiečių kareivis Klemensas Forelas nuteisiamas kalėti darbo stovykloje tolimajame Sibire. Po ketverių metų darbo kasyklose jis pabėga iš stovyklos (1949 m.) ir bando grįžti namo pas žmoną ir vaikus. Trejus metus jis keliauja per Sibirą. Tai 14 000 kilometrų odisėja, vykstanti dykumos ir nederlingo kraštovaizdžio fone, kur tyko pavojai (tiek nuo gyvūnų, tiek nuo žmonių). Nuolat kovodamas su blogiausiais gamtos padariniais, Forelas žingsnis po žingsnio keliauja link Prūsijos ir taip trokštamos laisvės. Kartais važiuodamas traukiniais, kartais plaukdamas valtimi, o dažniausiai eidamas pėsčiomis, jis niekada nežino, ar kitas jo žingsnis nebus paskutinis. Jo ieškantis Kamenevas visada seka iš paskos, todėl ne kartą atrodo, kad Forelas vėl bus sugautas...

Viena ryškiausių XX a. figūrų Hovardas Hjudžesas buvo tikra amerikietiška svajonė – įtakingas novatorius, apsukrus pramonininkas, žavingas kino prodiuseris ir aistringas aviatorius. Talentingasis amerikiečių režisierius Martinas Scorsese filme koncentruojasi į įdomiausią Hjudžeso gyvenimo laikotarpį – nuo 1920-ųjų iki 1940-ųjų, kuomet jo drąsa ir atsidavimas darbui davė stulbinančių išradimų tiek aviacijoje, tiek kino pramonėje. Tuo didžiųjų išradimų, siautulingų meilės istorijų ir žiaurių korporacinių kovų laikotarpiu Hovardo Hjudžeso ambicijos pirmą kartą susidūrė ir su šlovės, pinigų bei jo kultivuojamo perfekcionizmo kaina. Filmas apdovanotas 5 „Oskarais“.

Aštuonmetis Srulikas 1942 metais pabėga iš Varšuvos geto ir stengiasi išgyventi. Iš pradžių vienas miške, o vėliau lenkų fermoje kaip krikščionis našlaitis Jurekas. Dėl sunkių išbandymų kyla grėsmė pamiršti savo žydiškas šaknis.

1940 m. Karališkosios oro pajėgos stoja į žūtbūtinę kovą su Liuftvafės galybe, kad užvaldytų dangų virš Didžiosios Britanijos ir užkirstų kelią nacių invazijai į Didžiąją Britaniją.