Para staruszków przyjeżdża do Tokio, by odwiedzić dzieci i wnuki. Niestety, młodzi są ciągle zabiegani. Starsi państwo nie mogą się oprzeć wrażeniu, że ich wizyta zamiast radości wywołuje konsternację. Decydują się na powrót do domu. Gdy wkrótce seniorka rodu umiera, dzieci i wnuki składają rewizytę.
Nastolatek postanawia skonstruować własną rakietę, będąc zainspirowanym wyniesieniem na orbitę pierwszego sztucznego satelity Ziemi.
Czterej mężczyźni pracujący w tej samej szkole jako nauczyciele spotykają się z okazji urodzin jednego z nich. W pewnym momencie zaczyna się dyskusja o teorii, według której utrzymywanie określonego poziomu alkoholu we krwi pozwala człowiekowi lepiej funkcjonować i otworzyć się na świat. Panowie postanawiają sprawdzić teorię w praktyce.
Marty (Ernest Borgnine) to niezbyt urodziwy 34-latek pracujący w sklepie rzeźnickim. Pomimo, że obdarzony jest wielkim uczuciem ze strony owdowiałej matki (Esther Minciotti) oraz posiada grono przyjaciół, z którymi spędza wieczory, czuje się samotny i przytłoczony swoimi kompleksami. Bliscy nieustannie sugerują, że najwyższa pora zacząć myśleć o małżeństwie. Jednak Marty wciąż nie może spotkać swojej wymarzonej kandydatki. Na jednej z potańcówek poznaje równie nieśmiałą, skromną i niczym się nie wyróżniającą nauczycielkę Clarę Snyder (Betsy Blair).
Praga, lata 1945-46. 10-letni Eda i jego kolega Tonda, uczniowie szkoły podstawowej, uczęszczają do klasy, w której kierownictwo szkoły zgromadziło największych łobuziaków i urwisów. Chłopcy prześcigają się w szalonych pomysłach i pewnego dnia doprowadzają nauczycielkę do rozstroju nerwowego. Znękaną kobietę zastępuje nowy nauczyciel, Igor Hnizdo, który nadal chodzi w wojskowym trenczu i opowiada podopiecznym, że walczył na wszystkich frontach II wojny światowej. Surowy pedagog jest zwolennikiem żelaznej dyscypliny.
Produkcja jest ekranizacją powieści autorstwa Michaela Zadooriana, która w Polsce ukazała się pod tytułem Powrót na Route 66. Opowiada historię starszego małżeństwa, które wyrusza w niezaplanowaną podróż, aby odwiedzić dom Ernesta Hemingwaya, mieszczącego się w Key West, w stanie Floryda. Podróż jest jednocześnie ucieczką od dorosłych, nadopiekuńczych dzieci i lekarzy. John (Sutherland) cierpi na alzheimera, a jego żona, Ella (Mirren), chora na raka, postanawia wykorzystać wspólny czas, jaki im pozostał, na próbach przypomnienia swojemu mężowi, jakim kiedyś był człowiekiem.
Film obrazujący w formie przejmującej groteski relacje człowieka z otaczającą go rzeczywistością przedmiotów. Herzog wykorzystuje egzotyczny świat karłów - skazanych za grzech "inności" - dla zobrazowania sposobu, w jaki relacje międzyludzkie, oparte na głęboko osobistych kontaktach, zostają zdominowane przez obiekty materialne i chęć posiadania. Spontaniczne powstanie karłów, zbuntowanych przeciwko wszelkim instytucjom i ich produktom, to przykład anarchistycznej negacji wartości mieszczańskich, stojących na straży społecznego ładu. W finale widzimy bluźnierczą procesję karłów niosących krzyż z rozpiętą nad nim małpą. Bunt i rewolta nie wykroczyły poza wymiar obrzędu i zaklętego kręgu niemożności.
O uczniach szkoły średniej w Oceanfront można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że nadmiernie przykładają się do nauki. Bezradni w tej sytuacji są zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Część wychowanków nie zdaje egzaminu końcowego z angielskiego - grozi im powtarzanie klasy. Aby tego uniknąć, dyrekcja szkoły daje im szansę zdawania egzaminu poprawkowego. Warunkiem przystąpienia do niego jest udział w letnich kursach angielskiego.
W 1940 roku w małym miasteczku Jupiter Hollow, urodziły sie w tym samym szpitalu dwa zestawy identycznych bliźniąt. Pierwsza para to córki lokalnej biednej rodziny, a druga bogatej rodziny, właśnie przejeżdżającej. Zakręcona pielęgniarka przypadkowo wymieszała bliźnięta.
Robiąca zawrotną karierę Lindsey Meeks (Drew Barrymore) poznaje idealnego mężczyznę w osobie skromnego nauczyciela z liceum, Bena Wrigthmana (Jimmy Fallon). Nie przypuszcza nawet, że już wkrótce przyjdzie jej rywalizować z prawdziwą miłością Bena - baseballem, którego jest fanatycznym kibicem.
Młody Indianin Raphael mieszka wraz z żoną Ritą i dwójką dzieci u stóp wielkiego wysypiska śmieci. Dla miejscowych gigantyczna góra odpadków jest jedynym źródłem życia. Szukają tu resztek żywności, ubrań, sprzętów i zabawek. Raphael nie chce tak żyć: jest dumny i hardy, przez co nie raz popadł już w konflikt z prawem. Nie stroni też od alkoholu. Kiedy wychodzi po kilku latach odsiadki, postanawia zrobić wszystko, żeby odmienić los swojej rodziny.
Film opowiada historię 40letniej nauczycielki nauczania początkowego - w tej roli Diane Lane. Kobieta pragnąc zmienić swój swoje samotne życie daje ogłoszenie matrymonialne. Znajduje się w nim jeden warunek - potencjalny chłopak musi kochać psy.
Panna Meadows na co dzień jest szanowaną nauczycielką, która słynie z dobrych manier i opiekuńczej natury. Nikt z jej znajomych nie orientuje się, że posiada również drugie oblicze. W tajemnicy przed innymi panna Meadows zmienia się w uzbrojoną w pistolet samozwańczą przedstawicielkę straży obywatelskiej, która daje sobie prawo do wymierzania sprawiedliwości. Jej pozornie poukładane życie komplikuje się, gdy wdaje się w romans z szeryfem miasteczka. To sprawia, że musi odpowiedzieć sobie na pytanie, która część jej natury jest tą prawdziwą.
Komedia w stylu American Pie, czyli beztroskie i wyluzowane amerykańskie nastolatki w akcji. Absolwenci szkoły średniej, w weekend poprzedzający powrót do domu, postanawiają w 12 godzin ? od zmierzchu do świtu - wypełnić dziesięć bardzo ekstremalnych i niezwykle nagannych zadań. Zach (Milo Ventimiglia) chce być pierwszym, któremu uda się wykonać cały zestaw. Chce zaimponować pięknej Meg (Lacey Chabert), a jednocześnie wyeliminować rywala, jakim jest przystojny kapitan drużyny futbolowej Dan. Wszyscy uczniowie idą na stary parking, aby obserwować wyczyny śmiałka. Początkowo Zach radzi sobie nieźle, aż do chwili kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli...