Co si Jamil pamatuje, válka tu byla odjakživa. Jamil však věří, že už brzy skončí, a moc se na to těší: znamená to návrat otce, kterého chlapec zná jen z fotografií a dopisů. Jednou maminka odjede do dalekého města a přiveze zpátky malou holčičku Oxanu, která skoro nemluví. Předá Jamilovi žádost otce postarat se o ni jako o vlastní sestřičku…

Jean-Pierre Melville je považován za francouzského režiséra kriminálních filmů, pro nějž je charakteristické členění děje do výrazně akčních scén. Druhý dech patří možná jako první v jeho filmografii k těm, v nichž se kriminální zápletka umně propojuje s akcí. Přestože vznik filmu byl komplikovaný a jeho výslednou podobu ovlivnila řada kompromisů, pro režiséra jde o klíčový snímek řadící se svým stylem k americkému filmu noir. Filmová podoba příběhu se tentokrát dost výrazně odlišuje od své literární předlohy. Kniha je více dokumentárním soupisem skutečných událostí, zatímco filmový příběh se stává jejich symbolickým propojením, což vyplývá z faktu, že Melvilla nikdy nezajímal realismus ve filmu.

300 milionů dětí a mladistvých na světě trpí hladem . Asi 100 milionů nikdy nezačalo navštěvovat školu . Všem těmto dětem je věnován film Neviditelné děti . Sedm krátkých filmových příběhů od sedmi uznávaných režisérů , z nichž každý se zaměřil na vážnou situaci jiného dětského protagonisty v jiné části světa .

Stand-up komik s ostrým smyslem pro humor Henry se zamiluje do Ann, světoznámé operní pěvkyně. Ve světle reflektorů jsou dokonalým párem. Jejich život se však obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem.

Ve svém režisérském debutu se John Milius, jinak vynikající scenárista stojící například za Coppolovou Apokalypsou, rozhodl natočit biografický příběh muže, který byl ve své době jedním z největších postrachů a zároveň idolů Spojených států amerických. Jmenoval se John Dillinger, byl to gangster a ve třicátých letech, kdy se Amerika topila v krizi, se mohl honosit nálepkou „veřejný nepřítel číslo 1“. Vykrádal banky, zabíjel, měl obrovské charisma a stejně tak mohl být chodící reklamou na ješitnost. Především však dokázal společně se svou bandou vytrvale u…

Když celá třída dostane za úkol najít si někoho na dopisování, i pro Anitu Minteer se najde kamarád, který má na psaní dost času – je to mladý vězeň Howard. Z jeho dopisů Anita zjistí, že vášnivě miluje zbraně a má docela násilnickou povahu. Anitu to ale vůbec neodradí, spíš naopak – koupí si pistoli a požádá přítele své matky, aby ji naučil střílet. Možná poprvé v životě se Anita cítí silná a nezávislá. Má v ruce zbraň, kterou jí nic nebrání použít... Už čeká jen na Howarda.