Az utolsó dal egy kicsiny amerikai tengerparti városban játszódik, és a középpontjában egy családjától elidegenedett apa áll, aki esélyt kap arra, hogy együtt töltse a nyarat lázadó tinédzser lányával, akit hosszú évek óta nem látott. Az újbóli kapcsolatfelvétel igen nehezen indul, ám szerencsére van egy közös érdeklődési pontjuk: a zene. És a zenén keresztül megismerhetjük a család történetét: barátságokat, titkokat és árulásokat, az első szerelmet és a második esélyt.

A történet azzal indul, hogy egy fiatal tanárnő, Anna (Christina Ricci) élete egyik legrosszabb napján, temetésen vesz részt, valamint ezek után az esti vacsora egy szakításba fullad párjával (Justin Long). Az éttermet a feldúlt lány hirtelen hagyja el, s néhány perc múlva baleset áldozata lesz az úton....

Főszereplője a XIX. századi Anglia társadalmi konvencióival szembeszálló, független amerikai hölgy, Isabel Archer. Már azzal is botránykővé válik a társaság szemében, hogy visszautasít egy előnyös házassági ajánlatot. De a szabadság és igaz szerelem kedvéért még ármány szőtte frigyét is van bátorsága felrúgni.

Hit, vívódás, egyházpolitika és csodák! A Vatikán elküldi Frank atyát vizsgálódni Chicagóba, ahonnan a hívők megmagyarázhatatlan csodákat jelentettek. Mióta Helen, a templomi szolga meghalt, a kolostor udvarán lévő Szűz Mária szobor véres könnyeket hullat. Amint állítják, a könnyeknek különleges gyógyhatást tulajdonítanak. Halálos beteg kislány is meggyógyult már a szobrot érintve. Frank atyában újra kiéleződnek az ellentétek hite és a világi valóság között. Egyházi berkekben cinikussága miatt "Csodagyilkos" néven emlegetik. A helyzetet komplikálja, hogy Helen templomi munkáját átvevő lánya szerint anyja nem is volt annyira szent, ráadásul Frank atya különös vonzalmat érez a lány iránt.

Rusty és Daniel egy pár. Szeretik egymást, de Daniel már többet szeretne, mint motelszobai kapcsolatot. Üzleti útra indul, Rusty pedig üzlettársával az új munkájukba kezdenek bele. Rusty egy élelmiszerboltban megismerkedik Dennyvel, akivel szinte azonnal közelebbi kapcsolatba kerül. Denny AIDS-es és drogos is, valajóban azért kell neki Rusty, hogy kábítószerre legyen pénze. Rusty úgy érzi, szerelmes Dennybe és szeretné megmenteni a srácot.

Janosik történelmi személy volt. A gazdagok útonállónak, banditának nevezték, míg az egyszerű nép szívből szerette. Amolyan közép-európai Robin Hoodként a XVIII. században, a lengyel-szlovák határvidéken riogatta a gazdagokat. Életéről, kalandjairól szájról szájra jártak a történetek a tábortűz mellett. Egyszerre romantikus és tragikus hős, ugyanakkor nagyon modern. Akár egy, az iraki háborúból visszatért amerikai fiú is lehetne, aki miután megtapasztalta a háború szörnyűségeit, a sivatagi országából hazatér a városi gettóba és egy banda vezetője lesz.