Hongkong, 1962 r. Uchodźcy z Szanghaju, którzy z nadzieją na lepsze życie licznie przybywają do tej brytyjskiej kolonii, wynajmują każdy, nawet najbardziej obskurny kąt. Wyizolowani, a jednocześnie podlegający nieustannej kontroli sąsiadów, przybysze żyją w zamkniętych społecznościach, tłocząc się w ciasnych pomieszczeniach, zarówno w domach jak i w miejscach pracy. Pewnego dnia do sąsiadujących ze sobą dwóch klitek w jednym z takich przepełnionych domów wprowadzają się równocześnie - sekretarka Su Chan (Maggie Cheung) z mężem i redaktor jednej z gazet Chow Mo-Wan (Tony Leung) z żoną. Żona Chow z powodu obowiązków służbowych często przebywa poza domem. Mąż Su od dłuższego czasu jest podróży służbowej. Kolejne dni w tym ludzkim "mrowisku", których rytm wyznacza jedynie praca, są jałowe i nudne.

Grupa młodocianych przestępców wiedzie brutalne życie w niesławnych slumsach Mexico City; wśród nich jest młody Pedro, którego moralność jest stopniowo deprawowana i niszczona przez innych.

Przed sądem staje oficer oskarżony o zamordowanie właściciela baru, który miał pobić i zgwałcić jego żonę. Sprawa jest mocno dwuznaczna - wprawdzie żona potwierdza wersję męża, ale nie ma żadnych dowodów. Wręcz przeciwnie - ona sama ma opinię kobiety lekkich obyczajów, on zaś sprawia wrażenie psychopaty. Zapewne zabił w chwili, gdy odkrył romans żony z zamordowanym. Taka przynajmniej jest wersja prokuratora. Obrońcą zostaje prawnik na życiowym zakręcie - właśnie stracił posadę i znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej. Walcząc o swoją reputację zbija argumenty oskarżenia, wyszukuje dość wątpliwej jakości precedens...

Znerwicowany, gadatliwy intelektualista Isaac rozwiódł się właśnie z żoną, Jill. Jego frustrację powiększa fakt, że była małżonka rzuciła go dla kobiety. Na domiar złego Jill pisze autobiografię, w której ze szczegółami opowiada o nieudanym małżeństwie. Isaac stara się podtrzymywać romans z 17-letnią Tracy, ale ich związek nie ma przyszłości. Mężczyzna uświadamia sobie ten fakt, gdy spotyka kobietę znacznie bliższą mu wiekiem i poziomem intelektualnym.

Jest jesień 1965 roku. Francesca (Meryl Streep), gospodyni domowa, mieszka na farmie z mężem i dwójką dzieci. Pewnego dnia przed drzwiami jej domu pojawia się fotograf, Robert Kincaid (Clint Eastwood), który przyjechał do Madison County, aby wykonać serię zdjęć mostów dla magazynu National Geographic. Francesca jest na farmie sama. Jej rodzina wyjechała na kilka dni na targi. To spotkanie w sposób nieoczekiwany zmienia na zawsze jej monotonne życie. Robert budzi w niej radość i chęć życia, ale pasja zaczyna ustępować miejsca poczuciu winy.

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety - Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Wraz z córką Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym, podobnie jak stosunki z jej nowym mężem - Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi - Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnie dwuznacznej sytuacji.

Film powstał na podstawie powieści francuskiego pisarza Josepha Kessela, a doskonałą kreację aktorska stworzyła Catherine Deneuve ("8 kobiet", "Tańcząc w ciemnościach"). Film został uhonorowany nagrodą Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Severine (Catherine Deneuve) jest młodą żoną szanowanego lekarza. Mimo wielkiego uczucia jakim darzy swego męża, nie czuje się zaspokojona w ich związku. Jej wysublimowane fantazje erotyczne przeplatają się z przerażającymi, sadomasochistycznymi snami jakie ją nawiedzają. Wkrótce zaczyna wieść podwójne życie, pracując przedpołudniami w domu publicznym jako prostytutka o pseudonimie Piękność dnia.

Chris (Jonathan Rhys Meyers) - ex-tenisista z ambicjami, zarabia na życie jako trener w klubie dla zmanierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera.

Ekranizacja rewelacyjnej powieści Guntera Grassa o chłopcu, który w wieku trzech lat postanawia, że już nigdy więcej nie urośnie. Film ukazuje świat gdańskich sklepikarzy który, pochłonięty przez nazizm, już wkrótce przestanie istnieć.

Gdzieś w sercu wielkiego miasta żona zdradza męża, młoda dziewczyna pragnie zbliżyć się do nieśmiałego chłopaka, a samotna kobieta spotyka mężczyznę swego życia. Te przeplatające się historie kilku postaci, ich emocjonalne związki i sercowe rozterki wiodą do finału, w którym losy wszystkich połączą się na wielkim uroczystym przyjęciu.

Późną nocą do biura zastępcy prokuratora okręgowego Cleve'a Marshalla (Wendell Corey) przychodzi tajemnicza Thelma Jordon (Barbara Stanwyck), by zgłosić przestępstwo. Wkrótce rodzi się między nimi romans, który ma tylko pomóc kobiecie w rozprawie sądowej. Jednak pod wpływem uczucia Thelma zaczyna się zastanawiać, czy nie porzucić dotychczasowego życia..