Po niespodziewanej rezygnacji profesora Oldmana z pracy na uniwersytecie, jego zaszokowani przyjaciele i współpracownicy przychodzą do jego domu żądając wyjaśnień. Są zaszokowani, kiedy podaje powód swojej przedwczesnej rezygnacji: twierdzi, że jest nieśmiertelny i nie może przebywać w jednym miejscu dłużej niż dziesięć lat nie wzbudzając podejrzeń.

Tytułowy Piotruś w rzeczywistości ma na imię Ferdynand i wiedzie tyleż ustabilizowane, co nudne mieszczańskie życie rodzinne. Pewnego dnia porzuca je pod wpływem impulsu, by podążyć za tajemniczą Marianne (Anna Karina), która uparcie, nie wiedzieć czemu, nazywa bohatera Piotrusiem. Piękna dziewczyna jest zamieszana w podejrzane sprawy i ścigają ją płatni zabójcy z Algierii, toteż szalona podróż kochanków na południe Francji staje się jedną wielką ucieczką.

Piękna Marnie okrada kolejnych pracodawców, a następnie zmienia pracę i tożsamość. Gdy ubiega się o następną posadę, zostaje rozpoznana przez Marka Rutlanda, młodego wydawcę i klienta firmy, w której wcześniej pracowała. Nowy szef, zamiast oddać Marnie w ręce policji, postanawia poznać tajemnicę jej działania. Zaczyna ją śledzić, a później, zafascynowany jej osobą, prosi ją o rękę. Z czasem odkrywa, że kobieta ma w życiu jeszcze dwie miłości. Są nimi konie i matka, z którą związek może być kluczem do złodziejskiej obsesji.

Na Spitsbergenie badacze odkrywają zamarznięte ciało mężczyzny. Udaje się go odhibernować. Wtedy okazuje się, iż jest to dwudziestoparoletni Paul Fournier (Bernard Alane), który żył na przełomie XIX i XX w. W willi jego wnuczki oraz jej męża Huberta (Louis de Funès) naukowcy odtwarzają warunki sprzed 70 lat. Paul sądzi, że jest rok 1905, a rodzina nie wyprowadza go z błędu, co powoduje wiele zabawnych nieporozumień.

Hollywood to miasto marzeń i wielkich nadziei. Każdy ma tu swoją szansę... ale najpierw musi nauczyć się parzyć kawę, podawać do niej odpowiedni słodzik i nauczyć się stawiać czoła szefowi. A szef w rewelacyjnym i bardzo sadystycznym wydaniu Kevina Spacey może być czasami "trudny", jak to określił jego były asystent Rex (Benicio Del Toro). Naiwny i niedoświadczony Guy zaczyna nową pracę pełen entuzjazmu, później poddaje się prozie i brutalności showbiznesu. Bo showbiznes to nie zwykły interes, nie zyskasz tu na swej ciężkiej pracy, ale na nieczystych zagrywkach, wpływach, znajomościach... Tylko w taki sposób można nauczyć się pływać pomiędzy rekinami.

Drugi film w dorobku Rainera Wernera Fassbindera z 1969 roku. Debiutował w tymże roku obrazem "Miłość jest zimniejsza niż śmierć", aby w kilka lat później zaliczać się już do elity europejskiego kina. Reżyser na podstawie sztuki antyteatralnej przedstawia w swym filmie zwyczajny, pozbawiony motywacji byt grupy młodych mieszkańców przedmieści: miedzy Marią a pogardzanym robotnikiem cudzoziemskim Jorgosem rodzi się miłośc, ale w końcu zostaje on brutalnie pobity...

Grupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, a jednocześnie świetnie się bawią, obserwując reakcje tzw. normalnych ludzi na ich rzekome kalectwo i bez skrupułów korzystają z wyrozumiałości, jaką otoczenie żywi dla niepełnosprawnych umysłowo.

Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia.

Znaleziono zwłoki zamordowanej prostytutki. Młody człowiek o nazwisku Wayland (Tim Roth) jest głównym podejrzanym. Dwaj policjanci sprawdzają jego prawdomówność przy pomocy wykrywacza kłamstw. Jest on jednak z wykształcenia psychologiem dzięki czemu skutecznie się broni.

Gdy poszukująca szczęścia para odkrywa czterdziestoletnie nagranie ukazujące jego okrutne morderstwa, postanawia odkryć tajemnicę i zdobyć nagrodę w wysokości 100 000 dolarów. Jednak sytuacja szybko ulega zmianie i poszukujący stają się poszukiwanymi