A bolond nadrág című epizódban egy fondorlatos pingvinnel kell felvennie Gromitnak a harcot, akit Wallace albérlőnek vett fel, és ráadásul gyémántrabláson töri a fejét.
Hosszú éveket töltött rács mögött Billy Brown. A szüleit azonban megkímélte a felesleges magyarázkodástól, a leveleiben csupán állandó elfoglaltságról és a feleségéről papolt. Kiszabadulva nem kis problémával találja magát szembe, szüksége van valakire, akit élete párjaként bemutathat a szüleinek. Billy nem sokat teketóriázik, elrabolja az első útjába kerülő nőt. Arra kényszeríti Laylát, a fiatal táncosnőt, hogy eljátssza a felesége szerepét. A lánynak tetszik a dolog, és belemegy a játékba. Olyannyira, hogy teljesen elvarázsolja Billy családját. A férfi dühös, mert ő ennyi szeretetet sohasem kapott.
David és Diego önmagukat keresik, s a helyet, a teret, ahol ezt megvalósíthatják. David a havannai egyetem politológus hallgatója, tele kommunista eszmékkel, doktriner ideákkal. Diego kifinomult ízlésű művész. A film két korábbi tabut érint egyszerre, a homoszexualitásét és a diktatúráét. Vígjátéki fordulatokkal, ízléssel és emberséggel kezelve meséli el két fiú barátságának történetét, melyben a szeretet politikai és szexuális kultúrájuk különbözősége ellenére is legyőzi az intolerancia akadályait.
Bo és Cledus, a két teherautósofőr újabb megbízatást kap. Az a feladatuk, hogy egy rakomány sört meghatározott idő alatt szállítsanak el Texasból. Eleinte minden simán megy, ám Bo felvesz egy autóstoppos lányt, aki a házasságkötés előtti pillanatokban hagyta el vőlegényét. Csakhogy a cserbenhagyott vőlegény nem más, mint a környékbeli seriff fia, aki apjával együtt azonnal üldözőbe veszi a lányt, azaz a sörszállító teherautót.
A 70-es években a bemondók szinte kivétel nélkül férfiak voltak. Ron Burgundy, az egomán riporter szakmája legnépszerűbb dolgozója: a lelkét kiteszi, hogy tökéletesen nézzen ki, s egyszer se törjön bele a nyelve a Kamcsatkába. Azonban az egyeduralomnak hamarosan vége szakad, ugyanis a feminizmus a tévés társaságokhoz is betör, jelen esetben egy ambiciózus bemondónő személyében.
Az ötvenes éveiben járó kereskedelmi ügynök, Léopold, megismerkedik a tizenkilenc éves Franzzal. Meghívja magához, ahol egy szerelmi történet kezdődik köztük. Franz Léopoldhoz költözik. Egy napon azonban bekövetkezik egy apró, jelentéktelen dolog, amelyben nem jutnak dűlőre. Ettől kezdve már nincs többé közös "mi", csak az eltérések léteznek. A zárt térben játszódó, fojtó hangulatú abszurd melodráma olyan különös, mint a címe ígéri. Nem véletlenül idézi fel bennünk Fassbinder világát, kedvelt témáit: a homoszexualitást, a másikon való uralkodást és a szadomazochista kegyetlenséget egy párkapcsolaton belül. A film forgatókönyvét François Ozon ugyanis a német rendező egy fiatalkori drámája nyomán írta, amely eddig nem került vászonra
Egy női komikus felemelkedése és tündöklése a múlt század hetvenes-nyolcvanas éveiben, Észak-Anglia iparvidékén. Margaretnek problémás, erőszakos gyermekkora volt. Nem mintha felnőttként jobb élete lenne. A féktelen kapcsolatoktól a kemény életmódon keresztül egyetlen szándék vezette, hogy stand-up komikusként színpadra léphessen. Esténként Margaret a munkások klubjaiban lép fel, egyetlen komikaként a csupa férfiből álló világban, műsorát a nyers élettapasztalataiból gyúrja össze.
Mi történik a Long Hampton kórházban? Vajon az, hogy a betegek sikoltoznak éjszakánként, a gyógyulás jele, vagy ez olykor a praktizáló orvosok műve is lehet? A háború mélypontja ez orvos és páciense között vagy csak a kecsegtető kezdetek korszakát éljük? Ki a jövő orvosa, pontosabban melyik orvosé a jövő? A szépségszalonokat építő sarlatán vagy a megátalkodott gyógyító?