Juda Ben Hur jest bogatym żydowskim księciem, kupcem z Jerozolimy. Razem z nowym gubernatorem przyjeżdża jego stary przyjaciel Messala - dowódca legionów rzymskich. Najpierw przyjaciele cieszą się ze spotkania, potem poróżniają ich poglądy polityczne. Podczas powitalnej parady spada dachówka z dachu Judy i tylko cudem nie kaleczy nowego gubernatora. Chociaż Messala wie, że to był tylko wypadek, wysyła Judę na galery, a jego matkę i córkę do więzienia. Ben Hur przyrzeka zemstę.

Tom Cruise wciela się w rolę kpt. Nathana Algrena, bohatera Wojny Secesyjnej, który wyrusza do Japonii, by walczyć przeciwko Samurajom. Po pewnym czasie staje się jednak ich sprzymierzeńcem. Ken Watanabe (wyróżniony nominacją do Oscara®) gra Katsumoto, przywódcę Samurajów, których wspaniała kultura powoli odchodzi w zapomnienie. Jego losy nierozerwalnie splatają się z losami amerykańskiego kapitana.

Benjamin Button rodzi się jako 80-letni mężczyzna w Nowym Orleanie, tuż po I wojnie światowej i wraz z upływem czasu młodnieje. Button, który jak każdy człowiek nie potrafi powstrzymać biegu czasu, doświadcza swojego życia i miłości do Daisy zupełnie inaczej niż reszta ludzi w tej kuriozalnie ponadczasowej opowieści o ludziach i miejscach z życia Benjamina Buttona, o jego utraconej i odnalezionej miłości, o radości życia i smutku śmierci oraz o tym, co ponadczasowe.

Kapitan Ameryka to pierwsza postać stworzona przez Marvel Comics. Steve przed wojną był studentem sztuki, który w 1940 r. postanowił zaciągnąć się do wojska. Nie został przyjęty z powodu słabego zdrowia, ale dostał propozycję uczestniczenia w tajnym eksperymencie. Został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w superbohatera nazwanego Kapitan Ameryka. Zostaje wysłany do walki z nazistami, a jego największym wrogiem jest Red Skull.

Mary ma zadatki na wybitną paleontolożkę, jej znaleziska trafiły nawet do Muzeum Brytyjskiego w Londynie, ale w wiktoriańskiej Anglii bycie kobietą-naukowcem nie jest społecznie poważane. Mary mieszka z matką w małej nadmorskiej miejscowości i zamiast zajmować się tym, co ją pasjonuje, prowadzi sklep dla spragnionych pamiątek turystów. Nic nie zapowiada, że przybycie Charlotte zmieni cokolwiek w jej zastałym, pełnym frustracji życiu niespełnionej intelektualistki. Młoda dama zostaje podstępem przekazana jej pod opiekę – mąż Charlotte, poważany brytyjski naukowiec o arystokratycznych korzeniach, pozoruje zainteresowanie opiniami Mary, po czym płaci jej sowicie za doglądanie "pogrążonej w melancholii" żony i wyrusza w świat, by chwalić się wszem i wobec swoją naukową wiedzą oraz doświadczeniem. Dwie obce sobie kobiety żyją pod jednym dachem, ale ani nie darzą się sympatią, ani jakoś specjalnie się nie komunikują.

Rok 1893. Do prowadzonego przez siostry zakonne sierocińca w d'Obazine ojciec przywozi dwie nastoletnie córki: Gabrielle i Adrienne. Po opuszczeniu placówki zarabiają na życie, wykonując poprawki krawieckie, a wieczorami śpiewają w miejscowym kabarecie. Gabrielle marzy o karierze artystycznej i wyjeżdża do Paryża. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego oficera Étienne Balsana oraz jego znajomych z wyższych sfer. Jej sposób ubierania się szokuje, ale jednocześnie intryguje. Wkrótce w jej życiu zjawia się angielski przemysłowiec Arthur Capel.

Akcja toczy się w X wieku naszej ery. Główną areną wydarzeń jest pałac cesarza Chin, Pinga (Yun-Fat Chow), gdzie - obok politycznych rozgrywek - równie wielkie znaczenie dla przyszłości kraju mają męsko-damskie intrygi, jakie toczą się w największej tajemnicy. Ping bowiem nie zdaje sobie sprawy, że jego druga żona, cesarzowa Phoenix (Li Gong) ma romans z jego synem z pierwszego małżeństwa - następcą tronu - księciem Wanem (Ye Liu). Ujawnienie ich związku mogłoby spowodować upadek imperatora. W tym czasie, niczego nie podejrzewający Ping musi nieustannie tropić spiskowców, mogących zagrozić jego pozycji. Wszystko rozstrzygnie się podczas nadchodzącego Święta Kwiatów...

Miasto Delft, Holandia, rok 1665. 17-letnia Griet musi podjąć pracę, by pomóc swojej rodzinie. Jej ojciec stracił w wypadku wzrok. Griet zostaje służącą w domu malarza Johannesa Vermeera i stopniowo zwraca na siebie uwagę swojego pana. Choć dzieli ich wszystko – pochodzenie, wychowanie i wykształcenie – Vermeer odnajduje w Griet pokrewną duszę, która tak jak on ma intuicyjne wyczucie barwy i światła. Odkrywa więc przed nią tajemniczy świat swoich obrazów.

Sisi weszła w drugą połowę swojego życia. Węgierska hrabina Irma znajduje ją w arystokratycznej, skupiającej wyłącznie kobiety komunie w Grecji, w świecie rządzącym się całkowicie innymi zasadami niż sztywna etykieta dworu Austro-Węgier. Sisi cieszy się tu absolutną wolnością, w której ani jej dzieci, ani mąż cesarz Franciszek Józef nie odgrywają żadnej roli. Liczy się tylko to, że nikt nie może się tu nigdy nudzić, a cesarzowa sama decyduje, jakie są reguły gry.

Debiut reżyserski Van Damme'a. Historia życia Chrisa Dubois'a, który z ulic nędzy Nowego Jorku poprzez egzotyczne wyspy i kraje ucieka przed ścigającą go przeszłością. W finale trafia na wielki turniej gdzie walczy o "Złotego Smoka". [opis dystrybutora dvd]

Ameryka, XVII wiek. Do jednej z osad purytanów przybywa Hester Prynne, młoda kobieta, która - jak twierdzi - oczekuje na późniejsze przybycie swego męża. Hester czuje się skrępowana rygorystycznymi zwyczajami dyktowanymi przez purytańską moralność. Jedyną osobą, która zdaje się rozumieć jej rozterki, jest Harriet Hibbons, podejrzewana przez otoczenie o uprawianie czarów.

Film jest adaptacją klasycznej powieści Gustawa Flauberta "Pani Bovary". Wydana w 1857 roku książka uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł w historii literatury francuskiej. Opowiada o młodej kobiecie, Emmie, która zostaje żoną wdowca Karola Bovary. Małżeństwo jest dla niej koszmarem. Codzienność bardzo kontrastuje z romansem i przygodami, o których marzyła.