Vzlétněte až do nebes a prozkoumejte jednu z nejkrásnějších krajin světa – Nový Zéland. Právě na tomto místě začíná každý nový den. Sem dopadají první sluneční paprsky. Přeletíme nad oblastí zvanou Bay of Islands, shlukem 144 ostrovů, kde žijí delfíni, tučňáci, marlíni a největší včelí roj na Zélandu. Prales Waipoua je domovem starověkých stromů a vzácných druhů ptáků. Proslavily ho mohutné kmeny daramoňů jižních, které jsou považované za jedny z nejstarších stromů světa. Na pobřeží poloostrova Coromandel leží pláž Hot Water, jež získala své jméno díky podzemnímu pramenu, který vytéká z hlubin země do vln Tichého oceánu. Tato ohromně oblíbená turistická lokace je jenom jedním z překrásných míst, díky nimž je Nový Zéland z výšky naprosto nezapomenutelnou podívanou.
Kdesi na Zemi stojí starý dub. Již přes dvě stě let chrání mohutnou korunou své nájemníky jako dobrý král své království. Dokument Srdce dubu přináší dechberoucí dobrodružství obyvatel jednoho stromu. Takovou akci byste od „obyčejných“ mravenců, veverek a polních myší nikdy nečekali. Podívaná stvořená pro velké plátno vám otevře oči a vtáhne vás do světa dobrodružných příběhů a zvláštních zážitků. Až příště půjdete kolem jednoho z takových stromů, zastavte se a chvíli tiše pozorujte. Možná nějakého akčního hrdinu potkáte naživo a zažijete vlastní nezapomenutelné dobrodružství…
Tento přírodovědný film vypráví o jednom dnu života živočichů žijících v jihozápadní Americké poušti. Ropuchy, plazi, hmyz, myši, divoká prasata a ptáci jsou sledováni při svých denních rituálech. Jsou zde ukázány jejich bezlítostné boje o nalezenou potravu, způsoby maskování a snaha přežít za každou cenu.
Na naší planetě existuje bezpočet miniaturních, skoro až neviditelných světů. A přesto, že jsou většinou ignorováni, tito maličcí tvorové jsou jedním z pilířů našeho každodenního života. Sledujte příběh maličké housenky od prvních krůčků až po vylíhnutí v krásného motýla...
Francouzský dokumentarista Nicolas Vanier putuje po těch nejmrazivějších krajinách jako jsou Sibiř, Laponsko, Aljaška a samozřejmě Kanada, kde podnikl skutečnou bílou Odyseu - 8 600 km přes Aljašku. Na této cestě se setkal s mužem, který ho inspiroval k natočení filmu Poslední traper. Padesátiletý Norman Winther žije se svou indiánskou ženou Nebraskou uprostřed kanadské divočiny. Zdá se, že je poslední, nebo jeden z posledních skutečných traperů. Má své psí spřežení, kterým loví i jezdí pro zásoby. Svůj dům si postavil vlastníma rukama a doufá, že se nebude muset přesunovut dál na sever, aby unikl hlučné civilizaci. Žije v rovnováze jak s přírodou tak sám se sebou. Má svou vlastní filozofii, své zásady. Ve filmu, který je na pomezí dokumentu a hraného filmu, představuje sám se, stejně jako jeho žena i přátelé, s nimiž se setkává jen zřídka. Traper není jen obyčejný lovec, je to (jak praví naučný slovník) potulný lovec lovící kožešinovou zvěř. Takový je Norman Winther.
Film natočený technikou IMAX, nominovaný v roce 1998 na Oscara, nám umožní pokochat se krásou nedotčené divoké krajiny na Aljašce. Uvidíte obrazově i zvukově neskutečně věrné záběry lámání ledových ker, bezhlavé honby vlků za svojí kořistí, orla bělohlavého i dalších obyvatel této člověkem nedotčené přírody. Záběry medvědů při rybolovu z bezprostřední blízkosti, losů, lachtanů i verlyb jakož i putování lososů Vám umožní poznat předsunutou bojovou pozici doby ledové - Aljašku.
Tom Newman se s rodinou vydává na dovolenou do Afriky, aby načerpal nové síly a hlavně své dvě děti více sblížil se svou novou manželkou. Nevinný výlet na safari však prázdninovou idylu mění v krutý souboj o holé životy. Ve vypůjčeném terénním autě se totiž ztrácí ve složité spleti prašných cest jihoafrické divočiny, a když se pokouší z bludiště nalézt cestu ven, naráží na extrémně silného a krutého protivníka.
Vydejte se s tvůrci filmu do Skotska, na Vysočinu bohatou na flóru a faunu. Je to také ideální místo pro výrobu nejoblíbenějšího skotského nápoje - whisky. Film začíná na konci zimy a sleduje změny, kterými oblast v průběhu roku prochází.
Příběh o měnící se tváři krajiny, z níž nenávratně mizí některé živočišné druhy.