Pamiętacie świat sprzed "Harry'ego Pottera" i "Zmierzchu"? Jeżeli tak, z pewnością polubicie Oliviera Tate'a. Ten chłopak nie pasowałby do naszych czasów - nie potrafi czarować, nie jest też wampirem. Mieszka w nudnym miasteczku, w którym nic się nie dzieje. Nie ma przyjaciół, a dziewczyna, w której się zakochał, woli innego. Jednak Oliver Tate nie jest zwykłym przeciętniakiem, bo posiada niezwykły dar. Patrzy na siebie i swoje życie jakby był bohaterem filmu, przez co nawet najdrobniejsze wydarzenia urastają w jego wyobraźni do przygód godnych superprodukcji, ba, może nawet wielu filmów, które mogliby wyreżyserować Jean-Luc Godard i Steven Spielberg... w duecie.
Mężczyzna z 14-letnią córką i 6-letnim synem wyrusza na piknik na pustkowie Australii. Kiedy przybywają na miejsce, niespodziewanie zaczyna mierzyć do dzieci z pistoletu. Na szczęście udaje im się skryć za skałami. Z bezpiecznej odległości obserwują ojca, który podpala samochód, a następnie popełnia samobójstwo. Przerażone dramatycznymi wypadkami dzieci ruszają przez pustynię, próbując odnaleźć drogę do domu. Po długiej wędrówce dostrzegają polującego aborygena. Od tej pory we troje przemierzają pustynię.
Film przenosi nas do prowincjonalnego miasteczka w Pensylwanii. Mieszka tam Autumn, znudzona siedemnastolatka, której życie upływa na oglądaniu Netflixa, graniu na gitarze i pracy w miejscowym supermarkecie. Monotonię codzienności przerywa przerażające odkrycie – dziewczyna jest w ciąży. A bardzo nie chce zostać w tym wieku matką. W trakcie trwania filmu będziemy świadkami jej zmagań z tą sytuacją, wizyt w miejscowej placówce ginekologicznej, prób chałupniczego wywołania poronienia, wreszcie podróży wspólnie z kuzynką do Nowego Jorku, by tam poddać się zabiegowi w klinice Planned Parenthood.
Vanessa Springora opowiada, jak znalazła się pod wpływem słynnego pisarza. W 1986 roku miała 13 lat, a on prawie 50. Wyjaśnia, w jaki sposób padła ofiarą potrójnej drapieżności: seksualnej, literackiej i psychicznej. Ale poza jej indywidualną historią, kwestionuje również ekscesy epoki i samozadowolenie środowiska zaślepionego talentem i sławą.
Connie Wyatt (Laura Dern) jest zbuntowaną, odkrywającą swoją seksualność piętnastolatką. Matka (Mary Kay Place) chciałaby za wszelką cenę trzymać ją pod kloszem. Córka jednak robi wszystko, aby jak najwięcej czerpać z życia. Pewnego letniego dnia spotyka na swojej drodze starszego, tajemniczego Arnolda (Treat Williams). Flirt szybko przeobraża się w namiętne uczucie. Znajomość będzie miała jednak dla Connie dramatyczne konsekwencje. Hipnotyzujący dramat psychologiczny o rodzącej się seksualności i pułapkach, jakie czyhają na nieświadome zagrożeń nastolatki. Świetnie opowiedziana i zagrana historia rozwija się w zaskakujący dla widza sposób. [cinemax.pl]
Po piętnastu latach do małego miasteczka wraca gwiazda piosenki - Roxy. Zostawiła tutaj nie tylko swoją młodość, ale przede wszystkim męża - Dentona i adoptowaną córkę. Denton i nastoletnia, ignorowana przez rówieśników Dinky przygotowują się do przyjęcia przybysza z ’’wielkiego świata’’. Czternastoletnia Dinky wierzy w to, że jest córką Roxy.