V roce 1930 se Jesse Owens jako první ze své rodiny dostal na vysokou školu Ohio State University. Tam si ho brzy všiml atletický trenér Larry Snyder. O Jessii je krátce nato velký zájem, považují ho za mladý afro-americký talent s obrovským potenciálem. Jesse má ambice dostat se na olympiádu, ovšem bojuje s největší otázkou svého života, rasismem. Vyvstává otázka, zda by Spojené státy vůbec mohly účinkovat na Olympijských hrách v nacistickém Německu v roce 1936. Když americký velvyslanec Avery Brundage najde kompromis, osobně přesvědčí Třetí říši, aby odvrátila bojkot ze strany Owense. Jessie mezitím řeší vlastní morální boj spočívající v tom, zda jít nebo nejít na olympiádu. Nakonec se rozhodne do Berlína odcestovat a právě tím se mu otevřou brány stát se největším americkým olympionikem všech dob.

Sportovní drama podle skutečných událostí... Mnichov, 1972. Olympijské hry, poznamenané teroristickým útokem, pokračují dále. Ve finále basketbalového turnaje se proti sobě postaví reprezentace dvou nesmiřitelných nepřátel studené války. Tým USA je považovaný za neporazitelný, Sověti, vedeni novým trenérem, který za dva roky úplně změnil složení mužstva i jeho koncepci, se však nemíní vzdát svého snu...

Gymnasta Uldi přijíždí do Kanady, aby zde trénoval mladé gymnastické talenty. Neuvede se však v nejlepším světle. Stále v něm totiž vězí cosi z minulosti. Pronásledují ho staré bolesti a traumata z dětství, kdy jako kluk musel podstupovat každodenní tréninkovou bolest, tvrdý vojenský dril a trenérovy urážky a bití. Trenér, ale i rodiče v něm viděli jen budoucího šampiona a mistra světa, ne citlivého kluka na hranici dospívání. Uldiho náhlá vzpoura má však tragické následky… Film je kombinací autobiografických prvků a životní zkušenosti režisérova bratra Zoltána Miklóse Hajdua, který zároveň ztvárnil hlavní postavu. Režisér Hajdu si klade otázky, jakou skutečnou cenu platí sportovci za své vrcholové výkony a jaký by měl být vztah mezi sportovcem a trenérem.