1944 metų vasara, Europoje dar siaučia Antrasis pasaulinis karas. Žydaitė dainininkė Reičel slapstosi Olandijos kaime. Kai subombarduoja jos slėptuvę, ji su grupele žydų bando barža pabėgti iš okupuotos teritorijos, tačiau jų laivas kaktomuša susiduria su nacių patruliu ir visi keleiviai žiauriai išžudomi. Gyva lieka tik Reičel. Po šio įvykio ji prisijungia prie olandų pasipriešinimo grupelės. Kad išgelbėtų kelis pasipriešinimo narius iš kalėjimo, ji užmezga romaną su aukšto rango vokiečių karininku Miunce. Tačiau operacija žlunga. Dabar moters gyvybei gresia dvigubas pavojus, nes pasipriešinimo bendražygiai kaltina ją išdavyste.
Tai istorija apie didį Amerikos generolą Patoną, kuris dalyvavo tiek I, tiek II pasauliniame kare. Jis gimė 1885-11-11 San Gabriel (Kalifornijoje),1909 metais baigė Vest Point karo akademiją. Dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare (vadovavo ką tik suformuotam Jungtinių Amerikos Valstijų tankų korpusui, kuris kovėsi Prancūzijoje). Per Antrąjį pasaulinį karą kariavo Maroke (1942), Sicilijoje (1943), vėliau vadovavo 3‑ajai armijai, kuri dalyvavo Sąjungininkų puolime Šiaurės Prancūzijoje (1944) ir Vokietijoje (1945). Pagarsėjo žaibišku tankų junginių reidu į Vokietijos gilumą (1945-02-03). Jis laikomas vienu gabiausių, bet ir prieštaringiausių Jungtinių Amerikos Valstijų karo vadų per II pasaulinį karą (pasižymėjo itin griežtais vadovavimo metodais; plačiai pagarsėjo atvejis, kai ligoninėje sumušė kareivį, kurį įtarė simuliuojant).
Pinigų padirbinėtojas Solomonas Sorovičius gyvena buržuazinį gyvenimą: linksminasi, lošia kortomis, visada apsuptas moterų. Tačiau sėkmės dienos baigiasi - pakliuvęs su įkalčiais jis suimamas ir įkalinamas nacių koncentracijos stovykloje. Dėl savo talento ir įgūdžių jis perkeliamas į uždarą lagerį, kur, Hitlerio įsakymu, vykdys slaptą pinigų padirbinėjimo operaciją, siekiant finansuoti vokiečių karo išlaidas bei smukdyti D. Britanijos ir JAV ekonomikas padirbta valiuta.
Antrojo pasaulinio karo belaisvis vokiečių kareivis Klemensas Forelas nuteisiamas kalėti darbo stovykloje tolimajame Sibire. Po ketverių metų darbo kasyklose jis pabėga iš stovyklos (1949 m.) ir bando grįžti namo pas žmoną ir vaikus. Trejus metus jis keliauja per Sibirą. Tai 14 000 kilometrų odisėja, vykstanti dykumos ir nederlingo kraštovaizdžio fone, kur tyko pavojai (tiek nuo gyvūnų, tiek nuo žmonių). Nuolat kovodamas su blogiausiais gamtos padariniais, Forelas žingsnis po žingsnio keliauja link Prūsijos ir taip trokštamos laisvės. Kartais važiuodamas traukiniais, kartais plaukdamas valtimi, o dažniausiai eidamas pėsčiomis, jis niekada nežino, ar kitas jo žingsnis nebus paskutinis. Jo ieškantis Kamenevas visada seka iš paskos, todėl ne kartą atrodo, kad Forelas vėl bus sugautas...
1940 m. Karališkosios oro pajėgos stoja į žūtbūtinę kovą su Liuftvafės galybe, kad užvaldytų dangų virš Didžiosios Britanijos ir užkirstų kelią nacių invazijai į Didžiąją Britaniją.
Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.