Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

Po śmierci Kim Dzong Ila w 2011 roku jego syn uznał, że najlepszym sposobem zmiany władzy i podporządkowania dawnych elit będzie terror. Propaganda przedstawia go jako autora naprawy i odnowy rolnictwa oraz gospodarki północnokoreańskiej. Chociaż nowy dyktator pozwala wielu ludziom wyjeżdżać z kraju i uczyć się podstaw biznesu, indoktrynacja w Korei Północnej osiągnęła wyższy poziom niż w czasie rządów jego ojca. Rządy Kim Dzong Una są agresywniejsze, szczególnie w sferze polityki militarnej.

Małżeństwo Sissi i Franciszka Józefa układa się harmonijnie. Młoda cesarzowa udowodniła, że potrafi rozwiązywać drażliwe sprawy wagi państwowej. Wyjeżdża na Węgry z hrabią Andrassym, by uspokoić węgierską arystokrację. Pod jej nieobecność arcyksiężna Zofia rozsiewa fałszywe plotki o romansie synowej z Andrassym. Franciszek nie daje wiary opowieściom matki, ufa żonie i wkrótce przekonuje się o jej miłości. Po powrocie z Węgier okazuje się, że Sissi cierpi na gruźlicę. Musi poddać się długotrwałej kuracji w Grecji.

Nieuprzywilejowany, utalentowany młody czarnoskóry mężczyzna z Newark dociera na Uniwersytet Yale, ale cienie i niesprawiedliwości z jego przeszłości zagrażają jego przyszłości.