Базиран на едноименния роман на Емили М. Данфорт филмът проследява премеждията на главната героиня (Клоуи Грейс Мориц), която бива изпратена от своите настойници в христиански център за репаративна терапия, след като е заварена да се целува със своя съученичка в нощта на абитуриентския си бал. Управляван от стриктната и жестока д-р Лидия Марш и нейният брат, преподобният Рик – самият той, пример за това как програмата „лекува“ хомосексуалността, центърът изисква от пациентите си да се покаят за грешните си помисли. Камерън се сприятелява с група „грешници“, с които сформира едно необичайно семейство, което е достатъчно силно, за да се бори срещу лицемерието и насилието в христианския лагер.

Ейми Енкър е 8-годишно момиче, чиито баща Уилям Енкър е бил един от най-известните рок-музиканти. Но след нелеп електрически инцидент той умира на сцената по време на един от концертите си. Изключително тежката психологическа травма от случилото се оставя Ейми няма и глуха. За да намери някакъв лек за състоянието й нейната майка Таня я отвежда Мелбърн. Докато социалните работници правят всичко възможно за да й помогнат да проговори и да тръгне на училище Ейми се сприятелява със своя съсед Робърт, който също като баща й се интересува от рок-музика.

Седмокласникът по прякор Муха не блести в училище, но е талантлив музикант и страстно желае да стане барабанист. Във филмът присъстват няколко уникални фънк джаз изпълнения. Поетичен, лиричен и в същото време тревожен филм.

Тони (Пепа Николова) е изселена в крайдунавски град заради "леко поведение". Започва работа в корабостроителна бригада, съставена само от мъже. Едни от тях е ухажват, други ѝ се подиграват, трети я презират. Йордан (Асен Кисимов) се влюбва в Тони и иска да се оженят, но среща съпротива на приятелите си и най-вече на директора на корабостроителницата (Петър Слабаков). Как младата жена ще се справи с патовата ситуация и дали знае какво иска от живота? Филмът е забранен и осъден на 22г. затвор без право на показване. Премиерата му е чак през октомври 1988г.