Ve stínu palem Hollywoodu se nadějný fotograf Dennis právě připravuje na oslavu svých osmadvacátých narozenin a s nadsázkou lamentuje: „Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou moji přátelé to nejlepší, nebo to nejhorší, co mě kdy potkalo“...
Expresivní výpověď o životě a díle slavného ranobarokního malíře, který bývá označován za "vynálezce světla kinematografie". Caravaggio maloval prostitutky, tuláky, příživníky, povaleče, zloděje a vyděděnce, zvěčňujíce je v postavách světců. Ve filmu vystupují ze šerosvitu modelově vysvícené obrazy malíře, jehož dílo, inspirace a bláznivé nápady splývají s jeho životem, ve kterém byla zřejmě ústředním bodem homosexualita s doprovodným pocitem viny a izolace. Zatímco co jeho malby ukazovaly stále se zvětšující originální hloubku náboženského vědomí, jeho osobní život byl plný výtržností, soubojů, věznění a v r. 1606 dokonce zabil člověka. Opuštěný, zoufalý, nemocný láskou, plýtvající silami, ubitý i šťastný se prsty dotýká dneška (postavy mají někdy moderní šaty, kouří, jsou tu auta a motocykly, mecenáš má počítač Sony, udavač sedí ve vaně a ťuká na stroji žalobu na dlužníka...). Dech a vůně doby, snoubící krásu a svátost se špínou intrik, vražd a krvesmilstva.
Přežít promoci je jen první výzvou pro Braye, Olivera a Stacey, tři přátele odhodláni dostat se na Summerland Music Festival, ať to stojí, co to stojí. Když se vydají na roadtrip v dobré náladě, na konci duhy na ně čeká víc než jen hudba.