Młody naukowiec powołuje do życia stworzonego z ludzkich szczątek potwora, przeszczepiając mu nieświadomie mózg przestępcy.

Adaptacja najsłynniejszej powieści czeskiego pisarza Franza Kafki zrealizowana przez Orsona Wellesa, twórcę słynnego filmu "Obywatel Kane". Józef K. To zwykły urzędnik, który zostaje uwikłany w dość nietypową sytuację. Pewnego dnia znajduje policję w swym mieszkaniu, która informuje go, że został wytoczony przeciwko niemu proces. Nikt jednak nie potrafi mu wyjaśnić dlaczego. Mimo usilnych starań, by udowodnić swą niewinność, nie udaje się Józefowi K. uciec od egzekucji.

W średniowiecznym getcie praskim, Żydzi zostają wygnani z polecenia cesarza. Rabin Liwa, aby temu zapobiec przywołuje do życia Golema. Władca w obawie przed ożywioną...

Jest to adaptacja powieści o ostatnich dniach życia słynnego reżysera "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina" - Jamesa Whale. Powieść jest spekulacją na temat tego okresu w życiu reżysera. 15 lat wcześniej opuścił Hollywood i odtąd żył z dala od wielkiego świata. Kolejny wylew zbliża go do śmierci i powoduje falę wspomnień z dzieciństwa, z czasów I wojny światowej, wspomnień o których starał się zapomnieć przez całe życie. Znany jako otwarty homoseksualista interesuje się muskularnym, ex-marine Clayem, który wykonuje u niego prace ogrodnicze. Niespodziewanie między mężczynami rodzi się coś na kształt przyjaźni, przy dezaprobacie długoletniej służącej Whale'a - Hanny. Film otrzymał Oscara za scenariusz oraz nominacje aktorskie dla Iana McKellena i Lynn Redgrave. Ta ostatnia została również uhoronowana nagrodą Złotego Globu.

Poruszająca historia, która zdarzyła się naprawdę. Profesor Deborah Lipstadt (Rachel Weisz), amerykańska pisarka, wykładowczyni i historyczka pochodzenia żydowskiego, zostaje pozwana przez Davida Irvinga, słynnego rewizjonistę historii Holokaustu, za oszczerstwo. Mężczyzna zarzucił pisarce, że w książce „Denying the Holocaust” fałszywie opisuje ona, jakoby zaprzeczał istnieniu Holokaustu. Proces toczył się w Wielkiej Brytanii, gdzie według prawa, to na pozwanym spoczywa ciężar udowodnienia, że oskarżenie jest nieprawdziwe.

Szalony naukowiec na tropikalnej wyspie prowadzi odrażające eksperymenty dotyczące ewolucji. Ostatecznie uznaje siebie za pół-boga, stworzyciela nowego, zmutowanego...

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.

Szczytowe osiągnięcie filmów science-fiction w okresie kina niemego. Pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle'a. Reporter Edward Malone (w tej roli Lloyd Hughes) pragnie poślubić Gladys Hungerford (Alma Bennett). Natomiast Gladys marzy o tym, aby poślubić mężczyznę "wielkich czynów". Dlatego też Edward prosi redaktora naczelnego swojego pisma, o zadanie przeprowadzenia wywiadu z Profesorem Challengerem (Wallace Beery), który planuję wyprawę do "Zaginionego Świata". Malone wraz z profesorem jadą do Południowej Ameryki. W czasie wyprawy Malone zakochuję się w innej kobiecie, Pauli White (Bessie Love). Na miejscu znajdują prehistoryczny świat, pełen dinozaurów. Ledwo uchodzą z życiem, ale udaje im się przywieść jednego dinozaura do Londynu. Bestia jednak ucieka i zaczyna terroryzować miasto