Filmo siužetas sukasi apie Bobį, kuris kaip eilinis paauglys, svajojo tapti rašytoju, jį supo tėvai, broliai ir seserys. Nepajėgdamas išlaikyti paslapties, Bobis apie savo netradicinę orientaciją pasipasakoja vyresniam broliui. Paslaptis tampa žinoma visai konservatyviai šeimai. Meri – religinė fanatikė – nusprendžia išgydyti sūnų nuo „baisios ligos“, nusiunčia jį pas psichologą, skaito garsiai Bibliją, klausosi pamokslų per radiją, visame name iškabinėja lapelius su religinėmis „tiesomis“. Tuo metu Bobis išvyksta pas savo pusseserę į kitą miestą, kur sutinka savo pirmąją, bet nelaimingą meilę, o galvoje tebeskamba mamos žodžiai: „man nereikia sūnaus gėjaus“, „tai nuodėmė“...

Indijoje gimęs ir augęs musulmonas Rizvanas Khanas paskui brolį išvyksta gyventi į Ameriką. Čia jis sutinka gražią kirpėją ir vienišą mamą Mandirą, įsimyli ją ir veda. Gyvenimas klostosi gražiai, tačiau viena diena dramatiškai pakeičia viską. Po rugsėjo 11-osios tragedijos visi kitaip žiūri į musulmonus, kitaip su jais elgiasi, Khanas neatpažįsta kaimynų ir pažįstamų, kuriuos laikė draugais. Visus amerikiečius užvaldęs aklas pyktis ir nepasitikėjimas. Kai mokykloje mirtinai sumušamas Mandiros sūnus, ji kaltina Rizvaną ir jo pavardę, kurią šis davė berniukui. Sielvartaujanti motina nenori daugiau matyti savo vyro, todėl jis leidžiasi į kelionę per visą Ameriką, kad savo gyvenimo moteriai ir visam pasauliai pasakytų: "Sveiki, aš Khanas ir aš ne teroristas".

Jaunas, arogantiškas rašytojas Sinanas po universiteto studijų grįžta į gimtąjį miestą, tikėdamsis rasti pinigų savo pirmajai knygai išleisti. Vaikino ir jo tėvo – žirgų lenktynėse prasilošusio, tad pagarbą praradusio miestelio mokytojo – tarpusavio santykiai tampa istorijos pagrindu. Personažų būsenos kinta drauge su metų laikais ir jų veikiama stulbinančia Turkijos gamta. Kanų festivalyje ne kartą apdovanotas, o 2014 m. – ir už geriausią filmą, Ceylanas, kaip jam įprasta, pasakoja ramiai, išmintingai ir įtraukiančiai.