Edward Bloom on kogu oma elu olnud suurte isude, tohutute kirgede ja pikkade lugude mees. Hilisematel aastatel jääb ta oma pojale Williamile tohutuks saladuseks. Nüüd, tõelise mehega tutvumiseks, hakkab Will kokku panema oma isast tõetruu pilti tema imeliste seikluste tagasilöökidest.
Martin Brody on uus politseiülem Amitys, puhkusesaarel Uus-Inglismaa kandis. Ühel hommikul leitakse rannalt tüdruku surnukeha. Ekspertiis näitab, et tegemist võib olla hairünnakuga. Peale uusi rünnakuid otsustab Brody koos kahe sõbraga ujuv elukas ülesse otsida ja see tappa.
Kolm aastat kestnud Kloonide sõda on jõudnud lõpusirgele. Veel on püüdmata vaid mõned üksikud separatistid, kuid siiski kujutavad nad Vabariigile tõsist ohtu. Senaator Padme Amidalal (Natalie Portman) on tõsiseid raskusi hoidmaks üksmeelsena niigi rahutut senatit, mille kõige suuremaks probleemiks on end valitsejaks nimetav kantsler Palpatine (Ian McDiarmid). Palpatine võidab enda poolele ka teiste jedi'dega tülis oleva Anakini (Hayden Christensen), kellega koos nad Vabariigist Galaktikalist Impeeriumit hakkavad looma.
Parreesia oli antiik-demokraatia nurgakivi. Parresiast on tõe väljaütleja – isik, kes omas moraalset kohustust rääkida julgelt ja kõigest ning kes tõde väljendades seadis ennast teadlikult löögi alla. "Tõde keerleb minu sees ja otsib pääsu välja," ütleb filmi kangelane Einar Laigna. "Kui tõde on välja öeldud, siis sünnib ta uuel kujul ja tekitab sisemise vabaduse." Filmis väljendub parresiast Einar Laigna kogu talle omase jõulisusega. Salvav iroonia, halastamatult täpsed karakterite kirjeldused ning prohveti manitsev paatos on vahendid, mida Laigna täiuslikult valdab. Tema väljaütlemised tabavad ühtmoodi valusalt elukutselisi poliitikuid, usumehi, arvamusliidreid, intelligente, nominente, väliseestlasi. Kuivõrd parresiast väljendab tõde kogu oma olemusega, mitte pelgalt keele otsaga, siis on filmis fokusseeritud füsiognoomilistele detailidele – parresiasti miimikale, tema kehakeelele ehk protsessile, kuidas parreesia sünnib.