Znany reżyser Pablo oraz jego siostra Tina są dość nietypowym rodzeństwem: on jest homoseksualistą, a Tina transseksualistą. Przypadek sprawi, że obydwoje zwiążą się z tym samym młodym, nieprzewidywalnym człowiekiem - pociągającym, ale niebezpiecznym Antonio (Antonio Banderas).

Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.

Erasmus (Steve Coogan) i Paul (Paul Rudd) to homoseksualna para, która wiedzie poukładane życie. Mężczyźni razem pracują, organizują przyjęcia dla znajomych i dobrze się bawią. Pewnego wieczoru w ich domu zjawia się dziesięcioletni chłopak (Jack Gore), który twierdzi, że Erasmus jest jego dziadkiem. Ponieważ ojciec dziecka, Beau (Jake McDorman), trafił do więzienia, Erasmus musi zaopiekować się wnukiem. Życie beztroskiej pary ulega diametralnej zmianie.

W połowie lat 60. Truman Capote wpada na pomysł napisania książki opartej na faktach. Materiał do stworzenia dzieła dostrzega w sprawie morderstwa popełnionego przez dwóch recydywistów na czteroosobowej rodzinie farmerów z Kansas. Sprawcy, Perry Smith i Dick Hickock, siedzą w celi, oczekując na wyrok. Capote zapisuje kolejne etapy procesu, tworzy portrety zabójców, opisuje ich zachowanie w sądzie. Dając jednemu z morderców nadzieję na pomoc, wchodzi z nim w coraz bardziej intymną relację.

Film opowiada o trzech kobietach podróżujących po Stanach Zjednoczonych. Łączą je wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Jane, Holly i Robin nie tylko połączy przyjaźń, ale również pomogą sobie wzajemnie w odnalezieniu sensu życia oraz swojego miejsca w świecie.

Dedee, szesnastolatka z Luizjany przenosi się do Martina, swego przyrodniego brata homoseksualisty i bardzo szybko zaczyna odwiedzać jego partnera. W końcu zmusza Matta do romansu, którego owocem jest dziecko. Wywołuje to ogromny skandal...

Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (m.in. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników...