"Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" jest ostatnim rozdziałem słynnej sagi George'a Lucasa. Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojny Klonów. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego, aby doprowadził przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Tymczasem w Republice Coruscant kanclerz Palpatine rośnie w siłę. Jego daleko idące polityczne zmiany przekształcają pogrążoną w wojnie Republikę w galaktyczne imperium. Kanclerz Palpatine czuje się na tyle silnym, że ogłasza się Imperatorem. Okazuje się, że ma on wielką moc. Wyznaje swojemu najbliższemu sprzymierzeńcowi, Anakinowi Skywalkerowi, prawdziwe źródło jej pochodzenia. Zwabiony potężną mocą Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę i staje się złowrogim Darthem Vaderem.

Tobey Maguire powraca jako układny i łagodny Peter Parker, który zdecydował się przyjąć na siebie obowiązki Spider-Mana, Człowieka-Pająka o nadzwyczajnych umiejętnościach. Jest to zarówno dar jak i przekleństwo Petera. Prowadzenie podwójnego życia ma destrukcyjny wpływ na jego prywatne relacje z najbliższymi. Chce nawet porzucić maskę super bohatera i wyznać miłość swej ukochanej Mary Jane (Kirsten Dunst). Czeka go jednak kolejne wyzwanie. Musi stawić czoła demonicznemu Dr Otto Octopusowi (Alfred Molina), który zagraża miastu.

W wesołym miasteczku jest wiele tajemniczych urządzeń. Bywa, że niektóre z nich spełniają nawet najskrytsze marzenia. 12-letni Josh Baskin wypowiada do jednej z takich maszyn życzenie, aby być dużym. Następnego ranka odkrywa, że rzeczywiście jest. Dzięki pomocy swojego przyjaciela Billy'ego zdobywa pracę w fabryce zabawek. Ponieważ wie, czym dzieciaki lubią się bawić, odnosi oszałamiający sukces zawodowy. Josh jest jednak bardzo naiwny, ma przecież tylko 12 lat. Szybko więc wpada w sidła swej pięknej koleżanki. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że tęskni do nieskomplikowanego życia nastolatka.

Grupa gangsterów, ukrywających swe twarze pod maskami czterech prezydentów USA, napada na banki w Los Angeles. Policja przypuszcza, że sprawcy mogą być surferami. Zagadkę ma rozwikłać świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej Johnny Utah. Musi w tym celu poznać tajniki ślizgania się na desce w czym pomaga mu Tyler. Wkrótce poznaje też ekipę surferów, na czele której stoi były chłopak Tyler, Bodhi.

Lata 80. Joel to niezbyt bystry, nieporadny życiowo i zupełnie niegroźny dziennikarz specjalizujący się w horrorach, który ma coś wspólnego chyba z każdym z nas – strasznie nie lubi oklepanych scenariuszy, klisz i przewidywalnych zachowań głównych bohaterów w kinie grozy. Pewnego dnia, kierowany beznadziejnym zauroczeniem, trafia do baru, gdzie zrządzeniem losu zalicza zgon… na razie tylko ten alkoholowy. Gdy kilka godzin później budzi się z potężnym kacem w schowku na miotły, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że tego wieczoru liczba zgonów znacznie przekroczy jego akceptowalne normy. Lokal, w którym utknął, po zamknięciu staje się miejscem spotkań grupy wsparcia dla psychopatycznych morderców. Co gorsza, uczestnicy biorą chłopaka za nowego członka ich kręgu. Joel nie ma wyboru i musi wtopić się w tłum – jak bowiem miałby odmówić zajęcia miejsca pomiędzy dwumetrowym miłośnikiem zarzynania uczestników letnich obozów a niepokojącym księgowym z fetyszem na punkcie klaunów?

Helen (Kate Hudson), jest młodą, nowoczesną dziewczyną mieszkającą na Manhattanie. Ma dobrą pracę (jest asystentką szefowej agencji modelek) oraz sporo wolnego czasu, w którym szaleje na dyskotekach i flirtuje z przystojniakami. Jednak styl jej życia pewnego dnia ulega radykalnej zmianie. Jej siostra ginie wraz z mężem w wypadku samochodowym, osierocając trójkę swoich dzieci. Przebojowa Helen z dnia na dzień musi przeistoczyć się w rolę matki i pani domu, co wiąże się z wieloma perypetiami.

Cybill Shepherd jest rewelacyjna jako "Daisy Miler" - kobieta, która postępowała tak jak chciała, w rezultacie czego rzadko zadowalała kogokolwiek poza sobą samą. "Daisy Miller" jest ekranizacją klasycznej noweli Henry'ego Jamesa o Amerykance mieszkającej w Europie wraz z niemądrą matką i rozwydrzonym młodszym bratem. Niezwykle liberalne poglądy Daisy pod wieloma względami wyprzedzały jej epokę, toteż jej zachowanie budziło zgorszenie w wiktoriańskich wyższych sferach w 1878 roku.

Bliskie spotkania trzeciego stopnia - tym razem w wersji komediowej. Co może wyniknąć z przypadkowego spotkania przybyszów z kosmosu z pięknymi i marzącymi o wielkiej miłości dziewczynami, zwłaszcza gdy okazuje się, że międzyplanetarni goście są naprawdę nieziemskiej urody?!