Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.
Film opowiada o barwnym życiu i karierze Charlesa Chaplina, geniusza kina, który już za życia stał się legendą ekranu. Film mający formę rozbudowanej retrospekcji, przedstawia niemal całe, trwające 88 lat, życie artysty. Okazuje się, że postrzegany jako uosobienie komedii Chaplin prywatnie był człowiekiem nieszczęśliwym i rozdartym wewnętrznie.
Film opowiada historię Kentaro (Haruma Miura) i Keiko (Kazue Fukiishi), rodzeństwa poszukującego informacji o swoim dziadku Kyuzo (Junichi Okada), który zginął podczas drugiej wojny światowej. Wspólnie próbują dociec, czemu zdecydował się na wstąpienie do wojska pomimo swojego strachliwego usposobienia i odkrywają szokujące fakty, skrywane przez 60 lat...
Urodzony w 1940 r. w San Francisco Bruce Lee spędza dzieciństwo w Hongkongu. W wieku 14 lat popada w konflikt z synem lokalnego gangstera. Od tej pory zaczyna systematycznie trenować kung-fu. Kłopoty z policją skłaniają nastolatka do powrotu do USA. Studia na wydziale filozoficznym nie przeszkadzają mu w dalszych ćwiczeniach. Wkrótce zakłada własną szkołę walki. W latach 70. XX w. zdobywa oszałamiającą popularność dzięki filmom "Wejście smoka", "Powrót smoka" i "Chiński łącznik".
Pisarz i szanowany profesor akademicki, Jack C. S Lewis (Anthony Hopkins), wiedzie spokojne życie starego kawalera. Wszystko zmienia się, gdy spotyka młodą i energiczną rozwódkę, Joy Gresham (Debra Winger). Chociaż oboje korespondowali ze sobą przez wiele lat, dopiero teraz mają okazję naprawdę się poznać. Sztywne brytyjskie maniery i nieugięta etykieta arystokratycznego społeczeństwa nie są wstanie zniechęcić Joy i wkrótce udaje jej się pozyskać sympatię Lewisa. Serdeczna przyjaźń przeradza się w głębokie uczucie, wzbogacając bohaterów o nowe życiowe doświadczenia. Beztroskie chwile szczęścia nie trwają jednak długo, wkrótce Jack przekona się jak wysoką cenę przyjdzie mu za nie zapłacić...
Życie pewnej kobiety wywraca się do góry nogami, gdy pierścionek zaręczynowy przeznaczony dla kogoś innego prowadzi ją do osoby, z którą powinna się związać.
Historia życia Alfreda Kinseya (w tej roli Liam Neeson) - jednego ze znanych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy ludzkich zachowań seksualnych. Kinsey, który był biologiem z wykształcenia, przez 10 lat prowadził badania na grupie 11 tysięcy osób. W roku 1948 oraz 1953 opublikowany został "Raport Kinseya". Podstawową tezą tego badacza było to, iż deklarowane zachowania seksualne większości ludzkiej populacji znacznie różnią się od rzeczywistych. [filmweb.pl]
Historia życia wybitnego brytyjskiego komika Petera Sellersa. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 50., gdy Sellers stał dopiero u progu wielkiej kariery. Wątki zawodowe przeplatają się z osobistymi, a całość jest próbą stworzenia psychologicznego portretu artysty i człowieka. Nie jest to łatwe, bo Sellers zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym nosił rozmaite maski, nieustannie mieszając życie z fikcją.
Trwa II wojna światowa. Pułkownik William McNamara, amerykański żołnierz pochodzący z rodziny, której członkowie od czterech pokoleń służą w wojsku, trafia do niemieckiego obozu jenieckiego. Jako najwyższy rangą oficer obejmuje dowództwo nad swymi rodakami pod czujnym okiem komendanta obozu. McNamara nie poddaje się rygorowi obozowemu. W tajemnicy przed wszystkimi snuje plany swojej własnej prywatnej wojny i czeka na stosowny moment, by uderzyć na wroga. Okazja by wprowadzić plan w życie nadarza się, gdy w obozie zostaje popełnione morderstwo. McNamara zaczyna pokazowy proces. Obrońcą oskarżonego zostaje porucznik Thomas Hart. Ale to tylko część planu...
II wojna światowa, marzec 1943 roku. Elitarny zespół kryptologów skupiony w centrum łamania szyfrów w Bletchley Park rozpracowuje systemy szyfrowe Enigmy. Tom rozpracowuje Enigmę, lecz równocześnie pochłania go rozwikłanie zupełnie innej zagadki: zaginięcia ukochanej kobiety, tajemniczej Claire. Dziewczyna znika dokładnie wtedy, kiedy dowództwo centrum odkrywa, że w Bletchley czai się szpieg. Jedyną osobą, która może pomóc w odnalezieniu Claire jest jej przyjaciółka, Hester. Razem z Tomem prowadzą dochodzenie, którego wyniki wstrząsną brytyjskim kontrwywiadem.
Ekranizacja powieści Charlesa Bukowskiego. Niepokorny Henry Chinaski podejmuje się dorywczych prac, by zdobyć pieniądze na swoje prawdziwe pasje - kobiety, alkohol, hazard i pisanie.
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Wiosną 1945 roku pociąg z ponad 2 tysiącami żydowskich więźniów obozów koncentracyjnych zatrzymuje się w Niemczech. Maszyniści postanawiają uciec przed Armią Czerwoną, która już zajęła pobliską wieś Tröbitz. Ludzie z pociągu są pozostawieni sami sobie i liczą na pomoc ze wsi. Niemka Winnie, holenderska Żydówka Simone i rosyjska snajperka Vera niespodziewanie zaprzyjaźniają się, pokonując nieufność, rozpacz i pragnienie zemsty.