Rok 1969. Zamknięty w sobie nastolatek Charlie Bucktin (Levi Miller) mieszka z rodziną w małym miasteczku w Australii. Pewnego letniego wieczoru miejscowy rozrabiaka, Jasper Jones (Aaron L. McGrath), prowadzi go za sobą do buszu. Okazuje się, że chłopak znalazł tam zwłoki swojej dziewczyny, Laury, i teraz boi się, że jako pół Aborygen zostanie oskarżony o jej zamordowanie. Jasper prosi Charliego, aby pomógł mu odnaleźć prawdziwego zabójcę i tym samym oczyścił go z potencjalnych zarzutów. Cała sprawa szybko przybiera niespodziewany obrót.
Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny "The Image Book" mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca "Do utraty tchu" pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?
Samuel Alabaster, a więc zamożny pionier przemierza Dziki Zachód, w celu poślubienia miłości swojego życia, którą jest dziewczyna o imieniu Penelope. W podróży bohatera wspomaga pijaczyna Parson Henry i miniaturowy koń. Początkowo prosta podróż Samuela nabiera z czasem barw, stając się zdradziecką przygodą z herosami, złoczyńcami i damami do uratowania.