Rok 1969. Malcolm Sayer rozpoczyna pracę w szpitalu Mount Carmel. Zaintrygowany grupą pacjentów cierpiących na katatonię, odkrywa, że objawy choroby są zbliżone do symptomów schorzenia Parkinsona. Postanawia wypróbować na nich eksperymentalny lek. Pierwszym, który przechodzi kontrowersyjną terapię jest Leonard Lowe, chory od 25 lat. Odzyskuje z czasem świadomość, może poruszać się i mówić. Między obu mężczyznami nawiązuje się nić porozumienia, stają się przyjaciółmi. Sayer podaje lek pozostałym pacjentom. W czasie wycieczki po Nowym Jorku Leonard zakochuje się w Pauli. Umawiają się na spacer, ale personel szpitala odmawia mu prawa wyjścia. Leonard wpada w złość i zostaje umieszczony na oddziale zamkniętym. Objawy choroby powracają...

Młoda Purslane otrzymuje wiadomość o śmierci matki. Kiedy przyjeżdża do Nowego Orleanu, dowiaduje się, że rodzinny dom zamieszkuje dwóch dawnych przyjaciół zmarłej kobiety, którzy nie mają zamiaru go opuszczać.

Kathleen jest właścicielką księgarni. Mieszka z narzeczonym, ale gdy chce porozmawiać z kimś, kto dzieli jej upodobania, wymienia elektroniczną korespondencję z nieznajomym z Internetu. Tymczasem w okolicy powstaje wielki salon wydawniczy Joego Foksa, który może zagrozić istnieniu księgarni Kathleen. Dziewczyna postanawia ratować sklepik, w czym utwierdza się po nieprzyjemnym spotkaniu z samym Foksem. Wszystkimi smutkami dzieli się z tajemniczym korespondentem. Pewnego dnia postanawia się z nim spotkać.

Trzynastoletnia Tracy (Evan Rachel Wood) jest wzorową uczennicą, która nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Wszystko zmienia się od momentu, kiedy dziewczyna zaprzyjaźnia się z Evie (Nikki Reed), najbardziej popularną i najładniejszą dziewczyną w szkole. Evie pokazuje Tracy świat narkotyków i lekkomyślnego nastoletniego buntu. Zmiana środowiska oraz stylu życia wywołuje szereg konfliktów pomiędzy Tracy a jej matką, nauczycielami i starymi przyjaciółmi.

Opowieść o rodzinie farmera z górskiej osady w Arkansas, który odkrył na swoim gruncie złoża ropy i został miliarderem. Nie zmienia jednak farmerskich przyzwyczajeń. Już jako bogacze owdowiały Jed Clampett i jego rodzina: matka, nastoletnia córka, Elly May i syn Jethro, przenoszą się do Beverly Hills. Clampettowie usiłują się dostosować do lokalnych obyczajów, ale budzi to jedynie ogólne rozbawienie otoczenia. Nikt jednak nie zamierza ich krytykować, bo Jed, będący wdowcem, jest najlepszą partią w okolicy.

Od śmierci matki bliźniaczki Roxy i Jane nie mają ze sobą najlepszego kontaktu. Zbliża je dopiero podróż do Nowego Jorku, gdzie każda z nich ma coś ważnego do załatwienia. Roxy to roztrzepana, żyjąca chwilą nastolatka, która marzy, żeby zespół rockowy, w którym gra, odniósł sukces na rynku. Jane jest spokojna i ambitna, a głównym celem jej wyprawy jest zdobycie stypendium umożliwiającego studia w Oksfordzie. Od początku jednak podróż przebiega zupełnie inaczej, niż bliźniaczki zaplanowały.

"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka (Nathan Lane) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma (Matthew Broderick). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć pieniądze od starszych pań, aby następnie wystawić musical, który okaże się totalnym niewypałem. Po zdjęciu przedstawienia z afisza panowie chcą zatrzymać pozostałe pieniądze. Sztuka, która ma zrobić klapę, nosi tytuł "Springtime for Hitler".

Magnat hotelowy Brian Madison czuje się już zmęczony prowadzeniem swojego imperium i chciałby przejść na emeryturę. Nie wyobraża sobie jednak, by jego lekkomyślny, niewykształcony syn Billy zdołał poprowadzić rodzinny interes. Postanawia więc przekazać władzę swemu zastępcy, chorobliwie ambitnemu Ericowi Gordonowi, który szczerze nie znosi Billyego i gardzi nim. O swojej decyzji milioner powiadamia oficjalnie syna. Chłopiec prosi ojca, by dał mu ostatnią szansę. Obiecuje nadrobić w ekspresowym tempie braki w wykształceniu.

Fanny rzuca wszystko i wraca do domu, gdy dowiaduje się, że jej brat, Henry, uległ poważnemu wypadkowi i leży w śpiączce. Zaczyna odtwarzać jego życie, marzącego o karierze muzyka i odnajduje idola swego brata, wschodzącą gwiazdę muzyki Jamesa Forestera (Johnny Flynn). Kiedy James odwiedza Henry’ego w szpitalu, miedzy obojgiem nawiązuje się niecodzienna relacja, która skłania ich do głębokiego przeanalizowania siebie samych, w tym zapadającym w pamięć dramacie.

Szesnastoletnią Billi czeka rok sensacji i wielkich zmian w życiu. Jej matka po latach rozterek, decyduje się wreszcie na korektę płci. Na czas operacji i przemiany, podejmuje decyzję, że córka zamieszka z ojcem. Dziewczyna spotyka się z matką w każdy wtorek po szkole i co tydzień w ciągu roku może obserwować zachodzące w niej zmiany. Jednocześnie próbuje odnaleźć swoją drogę do niezależności i samookreślenia, prowadząc z przyjaciółmi wideo dziennik, w którym opowiadają o swoich emocjach i pierwszych seksualnych eksperymentach.