„Šindlerio sąrašas“ – tai tikrais faktais paremta Steveno Spielbergo epinė drama apie holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais ir žmogų, kuris netikėtai tapo žydų gelbėtoju. Neatgailaujančiam mergišiui, sugebančiam pelnytis iš karo, Oskarui Šindleriui dirbo tik Lenkijos žydai, ši pigi darbo jėga gamino virtuvinius įrankius Trečiajam reichui. Tačiau, tapęs uždaro geto, kuriame buvo priversti gyventi Krokuvos žydai, žiaurios likvidacijos liudininku, Šindleris suprato, kad nacizmas yra tikrasis blogis. Jo darbuotojai išsiunčiami į darbo stovyklas, čia jiems vadovauja sadistiškas nacistas Amonas Giotė. Padedamas savo buhalterio Icchako Šterno, Šindleris ėmė sudarinėti sąrašą „svarbiausių“ žydų. Papirkęs Giotę, Šindleris sugebėjo iš stovyklos išlaisvinti 1100 žmonių ir užtikrinti jų saugumą įdarbinęs savo amunicijos gamykloje Čekoslovakijoje. Nuostabus Spielbergo filmas yra itin jaudinantis, stebina savo vaizdingumu ir nepalieka abejingų.

"Pianistas" - tai filmas apie Lenkijos žydą, papasakojusį savo išlikimo II-ojo Pasaulinio karo metais istoriją. Garsaus kompozitoriaus ir pianisto muzika skambėjo Lenkijos radio bangomis, likus kelioms minutėms iki nacių artilerijos atakos 1939 m. rugsėjo mėn. Per brutalią šalies okupaciją muzikantas liko tėvynėje, Varšuvos gete kartu su kitais puse milijono žydų. Visą tą siaubingą laiką jis stengėsi išgyventi, net ir žinodamas, kad kiti jo šeimos nariai yra nusiųsti į mirtininkų stovyklas. Paskutinėmis karo dienomis išlikti ir pasislėpti jam padėjo...vokiečių karininkas.

Šis filmas nukreipia mus į misticizmo ir stiprių emocijų pasaulį. Filmas pasakoja apie dvi jaunas moteris – bendravardes, gimusias tą pačią dieną, turinčias panašias biografijas bei pomėgius, tačiau gyvenančias skirtingose šalyse: Weronika – Lenkijoje, o Veronique – Prancūzijoje. Moterys viena kitos nepažįsta, bet jaučia dvasinį ryšį.

Išsiskyręs su savo gražiąja žmona, prancūze Dominique, lenkas kirpėjas Karolis beviltiškai blaškosi Paryžiaus gatvėmis neturėdamas nei pinigų, nei paso. Pagaliau sugebėjęs grįžti į Varšuvą jis pradeda regzti keršto planą siekdamas atsiteisti su savo buvusia žmona. Įvaldęs prekybos juodojoje rinkoje dėsnius jis smarkiai pralobsta ir plano įgyvendinimas tampa pasiekiamas ranka. Tiesa, jis negalėjo numatyti, kad tobulam jo įgyvendinimui kelią pastos meilė.

Tai filmas apie Nobelio premijos laureatą ir pirmąjį nepriklausomos Lenkijos prezidentą Lechą Valensą. Lechas Valensa dirbo laivų statykloje. Knygų skaityti nemėgo ir „politikavimų“ nekentė. Vis dėlto suprato, kad Lenkijai verkiant reikia pokyčių. Taip Valensa tapo „Solidarumo“ vedliu, neoficialiu Lenkijos žmonių prezidentu. Šis filmas – istorija apie žmogų, išmestą iš dešimties darbų, bet tapusį visos Lenkijos nepriklausomybės simboliu. Tai pasakojimas apie pergales ir pralaimėjimus, apie tai, kaip įmanoma palaužti vieną žmogų, bet ne visą tautą.