Clarence, a képregénybolti eladó, aki amúgy az ázsiai akciófilmek megszállott rajongója, és Alabama, a múltjával leszámolni készülő call-girl egymásba szeret. Clarence - biztos, ami biztos - lerendezi kedvese túlságosan ragaszkodó stricijét, s a kisebb vérfürdőbe torkolló akció végén felkap egy kokainnal teli bőröndöt is. Útnak indulnak, hogy túladjanak a szajrén, csakhogy a nyomukban liheg a maffia, míg a célállomásnál a rendőrség vár rájuk. Ám pokoljárásuk végén, dacára a körülöttük tobzódó erőszaknak, ott mosolyog rájuk az elkerülhetetlen happy end.
Cahit és Sibel mindketten török származású németek. Úgy döntenek, látszatházasságot kötnek, hogy Sibel így törjön ki szigorú, konzervatív családja szorításából. Egy lakásban laknak, de Sibel teljesen önálló életet él; szeretőket tart. Cahitot eleinte nem zavarja a lány életmódja, de ahogy telik az idő, irigyelni kezdi a férfiakat.
A negyvenéves Erika Kohut a bécsi Zeneakadémia zongoratanára. Édesanyjával él, aki szeretetével zsarnokoskodik fölötte, nem hagy számára semmi önállóságot. A megközelíthetetlen és hideg fiatal nőnek van egy szenvedélye: szabad idejében titokban pornómozikat és peep show-kat látogat. Elfojtott szexualitása önpusztító és mazochista jellemvonásokat hoz felszínre. Egy nap azonban egyik tanítványa elhatározza, hogy meghódítja.
Jule, a berlini diáklány, biztosítása nem lévén, reménytelenül eladósodott egy autóbaleset következtében, melyet ő okozott egy gazdag üzletember limuzinjának ütközve. Miután lakásából kilakoltatják, Peter nevű barátjához költözik és hamarosan rájön, hogy Peter és az ő régebbi lakótársa, Jan, éjszakánként luxusvillákba törnek be. Rablás és vandalizmus helyett azonban ők nagy gonddal és ízléssel újrarendezik a bútorokat és az értékes holmikat, majd rejtélyes üzeneteket hagynak a lakóknak. Jule meggyőzi Jant, hogy látogassák meg hitelezőjének villáját is.
Stéphane húszas éveiben járó fiatalember. Gyerekkora óta gondot okoz neki, hogy az álmait elkülönítse a valóságtól. A helyzet tovább romlik, amikor apja halála után Mexikóból visszaköltözik az anyjához Párizsba. Miközben unalmas munkahelyen dolgozik, szendergés közben a Stéphane TV karizmatikus mûsorvezetõjeként dolgozik. Azután találkozik a szomszéd lánnyal. Stéphanie-t kezdetben elbûvöli az ifjú kedvessége, ám késõbb egyre inkább zavarba jön annak különös viselkedése láttán. Ha már ébren képtelen megtalálni az utat a lány szívéhez, Stéphane álmában próbálja megkeresni azt.
Victor nem a szerencse fia. Prostituált édesanyja egy buszon hozta a világra, ezért húszéves koráig szabadjeggyel rendelkezett, ez a legszerencsésebb dolog életében. De Victor fiatal és az élet még nem rombolta le az emberekbe vetett bizalmát. Bízik például Elenában, aki egy diplomata egyetlen lánya és Victor első szexuális tapasztalata. A szalvéta, amelyre a nő szemceruzával ráfirkantotta címét és telefonszámát, elhiteti a fiúval, hogy találkozásuk a diszkó mosdójában nem csupán futó kapcsolat volt. Victor felbukkanásakor Elena éppen kábítószer-szállítóját várja, aki nem jön, és a dolgok egyre bonyolódnak. Rendőrök érkeznek, félreértések keletkeznek, Davidot, a fiatalabb rendőrt gerincén lövés éri. Két évvel később Victor a börtönben értesül a tolószékhez kötött David sportsikereiről, és a gyönyörű, már "tiszta" Elenával kötött házasságáról. Victor büntetése még négy évig tart, van ideje, hogy gonosz tervet szőjön.
Bhansali ismét klasszikushoz nyúlt, ezúttal Shakespeare-től vette kölcsön a Rómeó és Júliát. De itt Rómeó nem tehetetlen báb, aki sodródik az eseményekkel, hanem egy dühös fiatal, aki ha már nem tudja megakadályozni a vérengzést, hát akkor vérfürdőt csinál, és Júlia sem szende szűzi leányzó, hanem harcos asszony, aki zokszó nélkül tűri el, ha anyja levágja az ujját. Az alapsztorihoz Bhansali hozzáadta még a dél-indiai emberek szenvedélyes vérmérsékletét, és kaptunk egy felsőfokon égő tüzet, ahol a harag, a gyűlölet, a düh, a kétségbeesés, a gyilkosság és a vérfolyam-patak zenei alaphangot ad a teljes film hosszában. A szerelem pedig sehogy máshogy nem tudja elnyomni, mint ugyanezekkel az eszközökkel. A helyszín pedig egy 500 évre "beragadt" kisváros, ahol ugyan mobiltelefonon suttognak csacskaságot egymásnak a szerelmesek, és a Twitterre "lövik" fel a szenzációs képeket, de mindenki dhotiban és száriban jár, a kard pedig éppúgy előírt öltözet, mint a pisztoly.
A "Ketten a bokorban" egy szokványos romantikus komédia a dungeonokról, egy Archimedes nevű halról és a szeretet sokféle formájáról.